You are here: HomeZespółPsyPsy terapeutyczne

Lily

Samojedka uwielbiająca wszystkich i wszystko. Z entuzjazmem pracuje w terapii i edukacji wspomaganej obecnością psa zarówno z dziećmi jak i z seniorami, wykorzystując swój naturalny wdzięk. Nie straszne jej również wystawy. Chętnie zaprzyjaźni się z każdym psem czy pobiega w bikejoring'u.

Mama jednego miotu w hodowli Lily Smiling Dog.

 

Jej przewodniczką jest Karolina Kot-Kotkiewicz.

Read more

ZuZu

Czekoladowa, urocza sunia rasy pudel królewski(ur. 10.11.2016). Jej ogromny entuzjazm i radosć na widok człowieka niemal nie znają granic. Uwielbia polarowe kocyki, przytulanki i ciepłe kapcie - z radością obdarowuje nimi każdą napotkaną osobę. Bardzo lubi nie tylko wszelkie zabawy oparte na aporcie, ale także bliskość człowieka - chętnie przytula się, jest blisko, a jeśli to możliwe - także na kolanach. Swoim wyglądem przywołuje uśmiechy na twarzach podopiecznych - niezależnie od wieku. Uwielbiają ją seniorzy oraz dzieci, a także personel placówek i rodzice naszych podopiecznych. Często pada pytanie "Moge dotknąć? Ona jest prawdziwa?"

 

Przewodniczka: Magdalena Nawarecka-Piątek

 

Read more

Choice

Choice - Coopers Choice Terravirtus, berneński pies pasterski przyjechał do nas z bardzo daleka bo aż z Sankt Petersburga. Szybko okazało się jednak, że zalety prawdziwego berneńskiego charakteru dają rade pokonać "barierę językową". Ma trudne zadanie. Musi zastąpić swojego poprzednika Czaka. Od małego, dziesięcio kilowego szczeniaczka uczy się jak być prawdziwym psim terapeutą. Teraz jako ponad 50kg młody pies przynosi chorym dzieciom radość. Znika ból, strach kiedy zimny czarny nos dotyka Twojej ręki a twarz można wtulić w mięciutkie, "pluszowe", czarne futro.  Wesołe, brązowe oczy o kształcie migdałów i wiecznie uśmiechnięty "pychol" potrafi odgonić wszystkie troski.

Joka

Joka, przesympatyczny, radosny wiecznie merdający ogonem samiec rasy Labrador Retriever. Już imię nadane mu przez hodowce (Angel of Heaven) wskazywało na to że w przyszłości będzie dawał dużo ciepła i radości swym podopiecznym, zarówno małym jak i tym dużym.


Jego anielskie usposobienie sprawia, że pomimo młodego wieku (ur. w 2013 roku) jest bardzo spokojnym i delikatnym psem. Wiele radości sprawia mu wykonywanie sztuczek zadanych mu przez dzieci. Jest bardzo otwarty i chętnie nawiązuje kontakt z ludźmi. W czasie wolnym to wulkan energii: uwielbia biegać ze swoim przewodnikiem oraz uczyć się coraz to nowych sztuczek. Joka również uwielbia pływać i w wolnym czasie uczęszcza na kursy psa ratowniczego. Zdał egzamin PT1 i PT2 w 2014 r.