You are here: HomeZespółLudzieAsystenciKatarzyna Kurek

Katarzyna Kurek

Lekarka od 2010 roku. Specjalizacja pediatria. Pracuje na oddziale dziecięcym w Szpitalu Dziecięcym im. dr. Prof. J. Bogdanowicza w Warszawie, gdzie zdobywa doświadczenie zawodowe i kształci się cały czas.

Od 2012 czy się nieprzerwanie na temat komunikacji i wspólnego funkcjonowania z psem, uczestniczyła w kursach m.in. z psiego tropienia, warsztatów sztuczkowych czy warsztatach z komunikacji psiej. Jest zaprzysięgłą wielbicielką kotów. Od 7 lat ma kocura Wiewióra oraz od 6 letnią Bukę . Koty to jej ogromna pasja, a sama żartobliwie przyznaje, że zawsze koty były przed psami.

„Po uszy zakochana w swoich dwóch kotach (i wszystkich kotach świata) byłam świadkiem narodzin dziewięciu białych goldenkowych "kiełbasek". Towarzysząc im od pierwszych chwil życia nie przeczuwałam, że już wkrótce jedna z nich wywróci na drugą stronę, nie tylko moje zwierzęce preferencje, lecz także codzienne zwyczaje, plany i marzenia. Gdy najważniejszym hobby stała się praca z psem, zaś zawodową pracą jest pomoc dzieciom, nie pozostało mi nic innego jak połączyć obie te rzeczy.”

Przewodniczka Weny, psa w trakcie nauki.