You are here: HomeZespółLudzieAsystenci

Monika Kowalska

Jest absolwentką warszawskiej SGGW, wydziału medycyny weterynaryjnej . W Stowarzyszeniu stara się pomagać w szkoleniu psów oraz służyć pomocą w zakresie wiedzy kynologicznej

“Od wczesnego dzieciństwa ważną rolę w moim życiu odgrywały zwierzęta, głównie konie i psy. Pierwszym psem, z którym rozpoczęłam pracę z dziećmi jest moja suczka Lola. To jej niezwykły charakter, urok i chęć współpracy z człowiekiem spowodowała, że sześć lat temu rozpoczęłyśmy działania w Stowarzyszeniu. Tu poznałam wspaniałych ludzi, którzy mnie inspirują swoją pracą i mobilizują do niesienia pomocy i radości innym, tu odkryłam jak niewiele trzeba by na twarzy dziecka pojawił się promienny uśmiech, tu wreszcie mogę potwierdzić jak dobroczynny wpływ na nasze życie i samopoczucie ma towarzystwo psa. Od dwóch lat Loli towarzyszy Jana, pierwszy w Polsce bulldog kontynentalny - zwariowana sunia o dużym temperamencie i energii. Praca dopiero przed nami, Jana zaliczyła z wynikiem pozytywnym testy predyspozycji do pracy w dogoterapii  - dziś realizujemy nasze plany sportowe i przygotowujemy się do startów w zawodach obedience.”

 

Marzena Kozdrowicz

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu ryzykiem w procesach organizacyjnych. Specjalizuje się w doskonaleniu zarządzania organizacją pracy, zarządzaniu kryzysowym, zarządzaniu zmianą. Przedsiębiorstwom pomaga usprawniać organizację pracy tak, aby w jak największym, możliwym stopniu zagwarantować realizację strategii obranej przez daną firmę. Ukończyła Wyższą Szkołę Zarządzania i Prawa oraz Akademię Leona Koźmińskiego. 

Poza pracą zawodową działa na rzecz rozwoju świadomego przywództwa w różnych dziedzinach życia. Była inicjatorką  i animatorką programów rozwoju osobistego. Jest hipoterapeutką oraz facylitatorką i wolontariuszką w programach rozwoju świadomego przywództwa z udziałem koni. Obecnie jako wolontariuszka jest w trakcie zdobywania kolejnych stopni w dogoterapii. Z dwuletnią sunią o imieniu VIKI stanowią zespół wizytujący. W Stowarzyszeniu pełni także rolę opiekunki wolontariuszy.

„Od wielu lat doświadczam zbawiennego, terapeutycznego, wręcz magicznego oddziaływania zwierząt. Zaczęło się od kotów, potem dołączyły konie i wreszcie jest kochana sunia Viki. Wierzę w dobrodziejstwo i unikalność tych relacji. Chciałabym podzielić się nimi z  innymi ludźmi, którzy być może jeszcze nie wiedzą, że istnieje świat, w którym zawsze można odnaleźć radość i bezwarunkową przyjaźń.”

 

Read more

Karolina Kot-Kotkiewicz

Biolog środowiskowy i technik weterynarii, obecnie petsitter i opiekun psów w hotelu. "Jestem zwolenniczką wszelkiej animaloterapii i propaguję pogląd o pozytywnym wpływie żywych stworzeń na człowieka. Chociażby regularny ruch na świeżym powietrzu - czy cokolwiek/ktokolwiek może motywować bardziej niż własny pies? Dogoterapia od studiów była moim marzeniem."

Przewodniczka psa terapeutycznego  - Lily.

Read more

Magdalena Kowalska

W 2003 roku ukończyła psychologię w SWPS. Swoje kwalifikacje uzupełniła  studiując

oligofrenopedagogikę. Pracuje w szkole integracyjnej jako nauczycielka wspomagająca,

wychowawczyni i socjoterapeutka.

“Od 2014 roku ma psa rasy Alaskan malamut o imieniu Queeny. Wczesną wiosną 2015 roku

zdałyśmy egzamin na szelki. Na zajęcia chodzimy głównie do Centrum Zdrowia Dziecka

na Oddział Onkologiczny oraz do  Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej.”

Przewodniczka psa w trakcie nauki Alaskan malamut -Oueeny.