Nasze Zespoły

Kadra

Zespół organizacyjny

Blant

Alena

Blant to Flat Coated Retriever w czystej postaci, chłopak który uwielbia być przy człowieku. Razem z Aleną wspierają terapię i rehabilitację dzieciaków w śpiączce. Blant odwiedza dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka, w Klinice Budzik i innych szpitalach Warszawskich. Zajęcia prowadzone z Aleną są pełne pasji i czystej miłości do człowieka. Dzięki trenerskim zdolnościom Aleny wszyscy na zajęciach płyną w właściwym kierunku!

Delta

Anna

Ania jest z wykształcenia paleontolożką, a w sercu ma pracę w AAI. Na zajęciach najbardziej lubi rozmawiać i poznawać odwiedzane osoby. Delta to energia w czystej postaci, która najlepiej czuje się w ruchu. Ania z Deltą spotykają się gdzieś pośrodku, tworząc zgrany zespół, by obie były zadowolone a pacjenci uśmiechnięci od ucha do ucha. Delta jest mistrzynią sztuczek a Ania słucha innych jak nikt. Takie połączenie sił w Zespole otwiera najbardziej zamknięte dusze!

Fado

Violetta

Fado to Golden Retriever, który całym sobą się uśmiecha. Jego wyjątkowa osobowość rozwesela już przy pierwszym spotkaniu. Viola i Fado wpierają seniorów W Centrum Alzheimera oraz pacjentów różnych warszawskich szpitali. Viola i Fado to zgrany Zespół, dają z siebie wiele podczas zajęć i wnoszą dużo energii w życie i działania Stowarzyszenia! Fado ma słabość do obiektywu i chętnie wspiera pracę tworzenia kursów na platformie. 

Frodo

Katarzyna

Frodo to najspokojniejszy Labrador Retriever! Chłopak uwielbia się uczyć i pracować. Razem z Kasią wspierają zajęcia AAI w różnych placówkach. Kasia z pasją pracuje z Frodo wykorzystując przy tym swoją wiedzę i doświadczenie z behawiorystyki. Frodo ma się z nią najlepiej! Kasią chętnie dzieli się różnymi swoimi zdolnościami, na czym zyskuje cały Zespół SZL!

Enzo i Zuko 

Karolina

Karolina bardzo sobie ceni niesienie pomocy razem z Enzo i Zuko. Karolina jest wyczulona na potrzeby innych, jest zawsze tam gdzie potrzebna jest pomoc. Z tym Zespołem masz poczucie, że można wszystko! Karolina posiada niezwykłe umiejętności planowania, koordynowania, co bardzo się przydaje na naszym pokładzie! Enzo i Zuko to chętnie pracujące psy, uwielbiają kontakt z człowiekiem, a dzięki ich umiejętnościom są to wyjątkowe chwile. 

Flo

Anna

Ania jest nauczycielką. Na co dzień pracuje w szkole. W SZL jest instruktorką i współpracuje z oddziałem dziennym psychiatrii dziecięcej w szpitalu Wolskim. Sama posiada dwa psy: Beagla i Owczarka Australijskiego.

Furia

Tomasz

Furia to wbrew pozorom spokojna suczka, pojawiła się w życiu Tomka niespodziewanie. Tomek znalazł ją i przyjął pod swoją opiekę. To niesamowite, że na siebie trafili i dziś dalej razem w duecie mogą pomagać. Jako Zespół wspierają dzieciaki w różnych szpitalach, seniorów, młodzież i osoby dorosłe z zaburzeniami odżywiania i z innymi trudnościami. Spokój i oddanie Furii czuć już przy pierwszym pogłaskaniu. 

Jafa

Agnieszka

Jafa to mądra i delikatna suczka Golden Retriver. Agnieszka w swojej pracy szuka alternatyw dla codzienności. Jafa jest jednym z jej “kluczy” pomagających otwierać innych ludzi. Ich wolontariat w Stowarzyszeniu jest okruchem dobra ku drugiemu człowiekowi.

Joga

Anna

Praca z psem jest dla Anny przyjemnością i pasją, a świadomość, że razem mogą nieść innym radość, jest ogromną motywacją. Wolontariat w Stowarzyszeniu daje im możliwość ciągłego rozwoju w różnych obszarach. Razem z Jogą tworzą Zespół Wizytujący przygotowany do pracy w placówkach medycznych.

Kaja

Agnieszka

Agnieszka jest pedagożką, instruktorką rally-o, od lat hoduje psy rasy bokser. Jest również pasjonatką terapii i edukacji z udziałem psa, oraz samej pracy z psem.  Razem z Kają uwielbiają nieść radość innym. Mówią, że pracując w Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom czują się potrzebne. 

Luna

Izabela

Luna to wyjątkowy Wyżeł Weimarski, razem z Izą wspierają chore dzieci w warszawskich szpitalach. Luna uwielbia wykonywać różne zadania wspólnie z ludźmi, lubi też bliski kontakt. Iza wspiera i prowadzi psa z niecodziennym oddaniem. Fantastycznie się uzupełniają, kiedy Luna na zajęcia wprowadza dużo spokoju, a Iza motywuje pacjentów do działania, dzieli się entuzjazmem i niecodzienną energią. 

Mela

Anna

Jak tylko Mela pojawiła się w życiu Ani, od razu jasne było, że nie będzie to zwykłe “posiadanie” zwierzęcia. Miał być to “pies z misją”. Mimo wielu przeszkód, które były na ich drodze udało się! Teraz Ania i Mela mogą pomagać innym, a robią to fenomenalnie! W zasadzie zawsze udaje im się realizować co zaplanują, bo są zgranym zespołem i uwielbiają spędzać razem czas. Prowadzą zajęcia w różnych placówkach, a Mela zawsze przynosi w ogonie wiele radości.

 

Mera

Lucia

Na codzień mieszka w Wielkiej Brytanii. Obywatelka świata – Słowaczka z urodzenia, Brytyjka z zamieszkania, Polka z miłości. Swoją pracą wspiera seniorów i dzieci, a towarzysząca jej Mera jest ulubioną gwiazdą wszystkich placówek. 

Morka

Magda

Magda jest terapeutką i instruktorką AAI. W jej wieloletniej pracy towarzyszyło dużo różnych psów. Magda prowadzi szkolenia i przygtowuje Zespoły do pracy w AAI. Sama obecnie pracuje z Morką, której pluszowy temperament roztapia wszystkie serca. Morka uwielbia ludzi, bliskość i dotyk. Do aktywności i sztuczek daje się namówić pod warunkiem, że sprawią radość – smakołyki nie są dla niej ważne!

Pongo

Jagna

Pongo to wyjątkowy kundelek. Można powiedzieć, że Pongo to mix różnych ras, talentów i zdolności. Pongo lubi się uczyć, nowe sztuczki poznaje w mig. Dużą przyjemność sprawia mu praca dla innych osób. Jagna i Pongo to zgrany Zespół, z chęcią odwiedzają seniorów, dzieciaki w szpitalach i młode osoby zmagające się z zaburzeniami odżywiania.  

Power

Hanna

Hania na co dzień analizuje statystykę przestępczości. Z wykształcenia jest zootechnikiem, specjalistą od dobrostanu i zachowania zwierząt. Dodatkowo zajmuje się szkoleniem psów. Razem z Powerem trenują Rally-o oraz Nosework, a przede wszystkim są Zespołem Wizytującym AAI w placówkach medycznych. Power uwielbia pracować, być blisko człowieka i razem działać. Hania z Powerem motywują do zrobienia rzeczy nieożłiwych!  

Tajga

Gumisie (Michał i Dorota)

To Zespół trzech osobników, dla których nadrzędnym celem jest chęć pomagania. Gumiesie są behawiorystami, uwielbiają pracę z psami i robią to z pasją. Razem z Tajgą wspierają małych i dużych pacjentów warszawskich szpitali i placówek. Są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc! 

Teddy

Matylda

Uwielbia pracę blisko zwierząt. Stale uczy się i rozwija w tym kierunku. Ukończyła studia Hodowli i Ochrony Zwierząt Towarzyszących i Dzikich na SGGW. Jest behawiorystką – praca z psami to dla niej ogromna pasja. Wraz z Teddym tworzą zespół, który chce edukować i wspierać innych.

Tess

Marek i Ewa

Zawsze można liczyć na pomoc Marka i Ewy! Razem z Tess niosą pomoc osobom niepełnosprawnościami. Dzieląc się naturalną radością Retrievera przynoszą uśmiech i chwilę zapomnienia. Działalność Marka w SZL to też forma terapii dla niego samego (nie myśli wtedy o swojej chorobie), zawsze z Tess są gotowi do pracy terapeutycznej w placówkach.
Ewa wspiera męża w ich działaniach. Nie wyobraża sobie życia bez psa. Sama szkoli się z drugą suczką Scarlet do pracy w AAI. 

Zuzia

Sylwia

Zuzia zabrała Sylwię w najpiękniejszą podróż, pełną nowych doświadczeń, emocji, kolorów, nowych perspektyw i niezapomnianych wspomnień.
Wspólnie od kilku lat, w ramach wolontariatu w SZL, wspierają osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby przewlekle chore pokazując, że niemożliwe nie istnieje a wszelkie bariery i ograniczenia są wytworem wyłącznie naszych ludzkich myśli.

Żaba

Paula

Żaba to bardzo doświadczona suczka, która uwielbia pracę dla człowieka. Razem z Paulą tworzą wyjątkowy Zespół! Mają za sobą wiele lat wspólnej pracy i wiele przygód. Obie się nie nudzą i lubią wyzwania. Paula jest behawiorystką, jej praca z psami to czysta pasja. 

Obie odwiedzają wiele miejsc i pomagają wielu, wielu osobom. 

 

Tuli

Agata

Z wykształcenia jest pedagożką, terapeutką i trenerką. W naszej Załodze jako instruktorka AAI szkoli zespoły – co uwielbia całym sercem. Sama przez wiele lat pracowała w AAI, w parze z suczką Gią. Obecnie pracuje z kotką Tuli wspierając seniorów Centrum Alzheimera. 

Tuli uwielbia się uczyć, nawiązywać kontakt i być blisko człowieka. Lubi wyzwania, sztuczki, a przede wszystkim współpracę. Zawsze na zajęciach daje dużo wsparcia.