Rozwijamy nasz Zespół

W ramach międzynarodowej wymiany uczestniczymy w treningach i seminariach. Wymienimy się dobrymi praktykami oraz doświadczeniem podczas konferencji naukowej. 

Projekt „Polsko-Norweska wymiana doświadczeń w obszarze edukacji włączającej przy wsparciu psa” korzysta z dofinansowania o wartości 56 tys. EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Celem projektu jest wymiana doświadczeń i czerpanie wzajemnych inspiracji między polskim i norweskim partnerem.

Podnosimy poziom AAI w Polsce. Mamy silny sojusz z profesjonalną organizacją z Norwegii – Dyrembar Omsorg.

Mamy międzynarodowe partnerstwo o wspólnych celach, standardach i definicjach, które działa na rzecz rozwoju i profesjonalizmu AAI.

Nasza współpraca odbywa się poprzez warsztaty wyjazdowe, webinary oraz upowszechnianie wiedzy przez seminaria i konferencje naukowe.

Obejrzyj video relacje!

Podobno obraz wart jest 1000 słów. To co dopiero film! Zapraszamy do zapoznania się z dwoma krótkimi materiałami video, które pokazują jak pracujemy razem z naszym partnerem z Norwegii (Dyrembar Omsorg). Może zachęcą Cię w przyszłości do wzięcia udziału w podobnym przedsięwzięciu wymiany doświadczeń! 🙂

Cele

Celem projektu jest rozwój kadry Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom. W szczególności w zakresie umiejętności prowadzenia zajęć edukacyjnych z psami dla dzieci z trudnościami w uczeniu się. Osiągamy to poprzez wymianę doświadczeń pomiędzy dogoterapeutami z Polski i Norwegii.

Działania

Wymiana doświadczeń podczas obozu w Polsce i Norwegii została już zrealizowana. Zapraszamy do obejrzenia filmików i galerii zdjęć (na górze strony). Duża część aktywności realizowana była również za pomocą grupy dyskusyjnej na messengerze/ facebooku. Przed nami jeszcze dwudniowe szkolenie oraz seminarium (w Norwegi) i konferencja (w Polsce).

Innowacje

Polska grupa czerpie pełnymi garściami ze współpracy z Norwegią. Projekt skupia się na dogoterapii, ale mieliśmy okazję odwiedzić miejsca, gdzie pracuje się również z innymi zwierzętami – np. kurami czy świnkami morskimi. W myśl zasady, że interdyscyplinarność jest kołem zamachowym innowacyjności w każdej dziedzinie.

Współpraca

Osiąganie spektakularnych rezultatów nie było by możliwe, gdyby nie nasz norweski partner. Dyrambar Omsorg to doświadczona organizacja, która z chęcią dzieli się swoją wiedzą. Jednocześnie otwarta jest na doświadczenia partnera Polskiego (czyli nas!). Wspólnie budujemy nową jakość w świecie Animal Assisted Interventions.

Konferencja “Od Basic do Pro”

 

Dnia 11 marca 2023 odbyła się, realizowana w ramach projektu, konferencja poświęcona dogoterapii, zatytułowana “Od BASIC do PRO! Metody dogoterapii dla początkujących”, która miała miejsce na terenie SGGW w Warszawie. Wydarzenie to zgromadziło ok. 200 ekspertów i pasjonatów dogoterapii.

W trakcie konferencji uczestnicy mieli okazję posłuchać prezentacji i uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez uznanych ekspertów z Polski i Norwegii. Poniżej przedstawiamy niektóre z wybranych tematów, które poruszono podczas konferencji:

1. Korzyści wynikające z zastosowania dogoterapii – eksperci omówili liczne badania potwierdzające pozytywne efekty terapii wspomaganej przez zwierzęta, zwłaszcza w kontekście zdrowia psychicznego i fizycznego pacjentów.

2. Praktyczne metody i techniki stosowane w dogoterapii – prelegenci zaprezentowali różne podejścia do pracy z psami w terapii, takie jak trening i praca zespołowa, oraz omówili techniki stosowane w praktyce terapeutycznej.

3. Wprowadzenie do AAI (Animal Assisted Interventions) – uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się o różnorodnych interwencjach wspomaganych przez zwierzęta, które są stosowane w pracy z różnymi grupami pacjentów, takimi jak osoby z niepełnosprawnościami, dzieci czy osoby starsze.

4. Warsztaty praktyczne – uczestnicy mieli możliwość wziąć udział w praktycznych warsztatach, które pozwalały na lepsze zrozumienie omawianych metod i technik oraz ich praktyczne zastosowanie w pracy z psami.

Konferencja dostarczyła uczestnikom nie tylko wartościowej wiedzy teoretycznej, ale także umożliwiła praktyczne doświadczenie, co pozwala na lepsze zrozumienie i efektywność pracy z psami.

 

Tutaj znajdziesz jedynie urywki z prezentacji.

Zachęcamy do obejrzenia pełnych nagrań z konferencji, które można znaleźć pod adresem:

https://kursy.zwierzetaludziom.pl/courses/konferencja-od-basic-do-pro 

Zapoznanie się z materiałami pozwoli na zgłębienie wiedzy na temat dogoterapii i skorzystanie z cennych porad ekspertów.

Dostęp do materiałów jest całkowicie darmowy!

EOG

Projekt nie był by możliwy, gdyby nie wsparcie otrzymane w od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o możliwościach finansowania (choć nabory są już zamknięte – jest przecież szansa na granty w przyszłości), to zapraszamy do zapoznania się z programem na stronach operatora w Polsce, którym jest Fundacja Rozwoju Edukacji w Polsce