Rozwijamy nasz Zespół

W ramach międzynarodowej wymiany uczestniczymy w treningach i seminariach. Wymienimy się dobrymi praktykami oraz doświadczeniem podczas konferencji naukowej. 

Projekt „Polsko-Norweska wymiana doświadczeń w obszarze edukacji włączającej przy wsparciu psa” korzysta z dofinansowania o wartości 56 tys. EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Celem projektu jest wymiana doświadczeń i czerpanie wzajemnych inspiracji między polskim i norweskim partnerem.

Podnosimy poziom AAI w Polsce. Mamy silny sojusz z profesjonalną organizacją z Norwegii – Dyrembar Omsorg.

Mamy międzynarodowe partnerstwo o wspólnych celach, standardach i definicjach, które działa na rzecz rozwoju i profesjonalizmu AAI.

Nasza współpraca odbywa się poprzez warsztaty wyjazdowe, webinary oraz upowszechnianie wiedzy przez seminaria i konferencje naukowe.

Obejrzyj video relacje!

Podobno obraz wart jest 1000 słów. To co dopiero film! Zapraszamy do zapoznania się z dwoma krótkimi materiałami video, które pokazują jak pracujemy razem z naszym partnerem z Norwegii (Dyrembar Omsorg). Może zachęcą Cię w przyszłości do wzięcia udziału w podobnym przedsięwzięciu wymiany doświadczeń! 🙂

Cele

    Celem projektu jest rozwój kadry Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom. W szczególności w zakresie umiejętności prowadzenia zajęć edukacyjnych z psami dla dzieci z trudnościami w uczeniu się. Osiągamy to poprzez wymianę doświadczeń pomiędzy dogoterapeutami z Polski i Norwegii.

Działania

Wymiana doświadczeń podczas obozu w Polsce i Norwegii została już zrealizowana. Zapraszamy do obejrzenia filmików i galerii zdjęć (na górze strony). Duża część aktywności realizowana była również za pomocą grupy dyskusyjnej na messengerze/ facebooku. Przed nami jeszcze dwudniowe szkolenie oraz seminarium (w Norwegi) i konferencja (w Polsce). 

Innowacje

Polska grupa czerpie pełnymi garściami ze współpracy z Norwegią. Projekt skupia się na dogoterapii, ale mieliśmy okazję odwiedzić miejsca, gdzie pracuje się również z innymi zwierzętami – np. kurami czy świnkami morskimi. W myśl zasady, że interdyscyplinarność jest kołem zamachowym innowacyjności w każdej dziedzinie.

Współpraca

Osiąganie spektakularnych rezultatów nie było by możliwe, gdyby nie nasz norweski partner. Dyrambar Omsorg to doświadczona organizacja, która z chęcią dzieli się swoją wiedzą. Jednocześnie otwarta jest na doświadczenia partnera Polskiego (czyli nas!). Wspólnie budujemy nową jakość w świecie Animal Assisted Interventions.

EOG

Projekt nie był by możliwy, gdyby nie wsparcie otrzymane w od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o możliwościach finansowania (choć nabory są już zamknięte – jest przecież szansa na granty w przyszłości), to zapraszamy do zapoznania się z programem na stronach operatora w Polsce, którym jest Fundacja Rozwoju Edukacji w Polsce