You are here: Homeczytelniapublikacjepublikacje

Animal Assisted Activities with Dogs, Guideline for basic requirements & knowledge

Podręcznik jest rezultatem międzynarodowego projektu, który zapoczątkował program Dog Assisted Intervention Certification. Jest to kompendium wiedzy dla osób zainteresowanych prowadzeniem zajęć z udziałem psa, w szczególności zajęć wizytujących. Jest to też podstawa do dalszej edukacji i pracy - także jako zespół terapeutyczny/edukacyjny. Podręcznik w wersji polskiej jest bazą do naszego kursu na zespół wizytujący (kurs I stopnia). 

Podręcznik jak na razie został przetłumaczony na następujące języki: polski, norweski, ukraiński, holenderski i niemiecki i we wszystkich tych państwach jest wykorzystywany do szkolenia przyszłych dogoterapeutów. 

 

Pobierz podręcznik w wersji angielskiej (PDF)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Read more

PSIEczytanki

Publikacja stanowi podsumowanie naszych działań w projekcie PSIEczytanki. Był to program reedukacyjny, w którym psy swoją obecnością wspierały dzieci podczas nauki czytania i pisania. W broszurze można znaleźć informacje o przebiegu projektu, opinie nauczycieli oraz opisy podobnych działań prowadzonych na świecie. 

Read more

Broszura "Uwaga! Dobry Pies"

Broszura poświęcona projektowi edukacyjnego, którego celem jest profilaktyka pogryzień. Nasi edukatorzy wraz z psami odwiedzają dzieci w warszawskich szkołach i przedszkolach, przekazując im wiedzę dotyczącą bezpiecznych zachowań w obecności psów.

Read more

„Terapia i edukacja z psem dla osób z niepełnosprawnością przewodnik”

Publikacja zawiera szereg informacji dotyczących standardów pracy z psami gwarantujących bezpieczeństwo pacjenta/klienta oraz dobrostan psa. Autorki przedstawiły też rekomendowaną ścieżkę szkolenia i egzaminowania psów oraz zestawiły ją z praktykami w Polsce oraz obowiązującym prawem. Publikacja zawiera także zestawienie badań międzynarodowych potwierdzających skuteczność wsparcia psów w terapii osób z niepełnosprawnością. Ponieważ publikacja jest dość obszerna i szczegółowo omawia poruszane zagadnienia, dołączona do niej została broszura – skrót zawierający najważniejsze zagadnienia w formie wypunktowań i grafik. Pozwoli to osobie mniej zainteresowanej tematem zapoznać się z najważniejszymi faktami, a w razie potrzeby poszerzyć wiedzę sięgając do publikacji.
Publikacja została wydana dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Read more