Po co Ci egzamin??

Na każdym etapie szkolenia i pracy z psem warto się sprawdzić!  Dogoterapia to wymagający zawód, w którym cały Zespół (czyli przewodnik i pies) muszą mieć pewne umiejętności. 

Po zdanym egzaminie wystawiamy szczegółowy certyfikat, w którym określamy umiejętności Waszego Zespołu. Z doświadczenia wiemy, że taki dokument we współpracy z placówkami się bardzo przydaje.

Certyfikacja zawodowa

Każdy kurs zawodowy (AAI) kończy się egzaminem certyfikacyjnym. 

Certyfikat (oraz suplement)  szczegółowo wskazują:

  • kwalifikacje zespołu (wizytującego, edukacyjnego, terapeutycznego),
  • zakres merytoryczny kursu,
  • umiejętności zdobyte podczas seminarium praktycznego oraz pracy zespołu w czasie kursu,

Dlaczego warto przygotować się do egzaminu?
Z jakich elementów się składa?
Jakie oczekiwania stawia egzamin wobec zespołu człowiek-pies?

Egzamin na zespół wizytujący jest ostatnim krokiem na drodze do certyfikacji i pracy w dogoterapii – umożliwia odwiedzanie z psem podopiecznych w różnych placówkach.

Nie certyfikujemy psów, tylko zespoły (pies + przewodnik). Sam pies, nawet najlepiej wyszkolony, nie poprowadzi zajęć – nie wesprze pacjenta, nie wymyśli ćwiczeń aktywizujących, nie pomoże w rehabilitacji ruchowej. Do tego wszystkiego potrzebny jest przewodniczka lub przewodnik z odpowiednim wykształceniem, dzięki któremu będzie mógł zaplanować zajęcia i moderować ich przebieg.

Zobacz cały egzamin z komentarzem instruktorki AAI

Poniżej w materiale jest cały egzamin – przerywany komentarzem instruktorki Agaty Bagdach. Agata wyjaśnia, po co są poszczególne ćwiczenia, jak je oceniamy, na co zwracamy uwagę – zarówno w kontekście zachowania psa, jak i pracy przewodnika.

+4 enrolled
Not Enrolled
This course is currently closed