You are here: HomeZespółLudzieInstruktorzyMagdalena Nawarecka-Piątek

Magdalena Nawarecka-Piątek

Absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z terapią pedagogiczną oraz polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje jako pedagożka, terapeutka integracji sensorycznej, terapeutka pedagogiczna, a także instruktorka w Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom. Od wielu lat prowadzi zajęcia z udziałem psów zarówno dla dzieci z niepełnosprawnościami , jak i pełnosprawnych ( w publicznych placówkach oświatowych). Od 2014 roku współałtorka programu terapeutycznego dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera, realizowanego w Centrum Alzheimera w Warszawie. Od 2010 jest dyrektorką Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka AURIN. Wykładowczyni w Collegium Humanitatis w latach 2013-15. Od 2017 roku akredytowana ewaluatorka zespołów człowiek - pies amerykańskiej organizacji Pet Partners (dawniej Delta Society). Swoje kompetencje w zakresie szkolenia psów do pracy na zajęciach terapeutycznych rozwija pod okiem specjalistek z norweskiego AntrozoologiSenteret. Oprócz pracy  z podopiecznymi i układania programów terapeutycznych, prowadzi także szkolenia dla psów pracujących w Stowarzyszeniu. W swojej pracy duży nacisk kładzie na przestrzeganie międzynarodowych standardów pracy - jest autorką międzynarodowych projektów i dąży do budowania partnerstw z organizacjami na świecie, które mają ugruntowaną pozycję w środowisku związanym z terapią i edukacją z udziałem psów. Dzięki jej staraniom Stowarzyszenie zostało włączone w struktury międzynarodowej organizacji parasolowej IAHAIO.

 Prezeska Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom od 2008 roku.

 “Praca z dziećmi od zawsze mnie fascynowała i sprawiała mi wiele satysfakcji. Łącząc tą pasję z miłością do psów i chęcią pracy z nimi zaczęłam się kształcić w kierunku terapii i edukacji z udziałem psów i ta dziedzina wciągnęła mnie na dobre. Zajęcia są dla mnie źródłem energii, a uśmiechy na twarzach dzieci stanowią dla mnie wspaniałą nagrodę.”

 Jako przewodniczka od podstaw wyszkoliła dwa własne psy do stopnia „psa terapeuty”, nadzoruje też programy szkoleniowe psów pracujących w Stowarzyszeniu, jest członkinią komisji egzaminacyjnej.

Była przewodniczką Batiara psa terapeuty.

Jest przewodniczką Demi, psa terapeuty oraz Zuzu - szczeniaka w trakcie nauki.

 Prywatnie mama trójki dzieci :)