You are here: HomeZespółLudzieInstruktorzy

Agata Bagdach

Pedagożka rewalidacyjna i przedszkolna, terapeutka integracji sensorycznej, trenerka szkoleń miękkich oraz instruktorka dogoterapii. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi od 2005 roku. Pracowała i pracuje z dziećmi zarówno w normie, jak i z zaburzeniami oraz z niepełnosprawnościami. Prowadzi warsztaty dla dorosłych, zarówno w obszarze kompetencji miękkich, jak i umiejętności i wiedzy terapeutycznej. Jej pasja do ludźmi zaowocowała również praca ze studentami. Jako wykładowczyni rozszerza wiedzę na temat potrzeb i pracy ludźmi oraz psami. Wielokrotnie tworzyła programy terapeutyczne i realizowała, koordynowała projekty skierowane się do  dzieci oraz dorosłych, z szeroko rozumianymi specyficznymi potrzebami. Współpracuje m.in. z Centrum Terapii i rozwoju Dziecka Aurin.

“Praca z dziećmi jest moją pasją, a wszystko zaczęło się od chłopca z autyzmem,od którego uczyłam się wrażliwości na potrzeby osób niepełnosprawnych. Obecnie prowadzę zajęcia z dziećmi w normie, ale także z autyzmem, zespołem Aspergera, niepełnosprawnością  intelektualną oraz zespołem Downa. Od lat wprowadzam dogoterapię do prowadzonych zajęć. Kocham zwierzęta, szczególnie psy i koty. Uwielbiam naturalność i prawdziwość w działaniu i relacjach. Zwracam uwagę na dietę i jej zbawienny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.”

 

Jest przewodniczką Gii, która jest psem terapeutą.

 

Anna Smorczewska-Kiljan

Studia medyczne skończyła w 1995 roku, od skończenia stażu podyplomowego z niewielkimi przerwami pracuje w Centrum Zdrowia Dziecka, od 2006 roku w Klinice Pediatrii. W 2000 zdała egzamin specjalizacyjny z pediatrii I stopnia a w 2007 II stopnia. Pediatra- konsultant dzieci z kliniki Budzik. Z psami pracuje od 2007 r. kiedy to pierwszy Berneński Pies Pasterski Czak zawitał w jej domu. Od 2009 r. szkoliła go już w ramach Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom i do 2012 roku z uczestniczyli razem w zajęciach terapeutycznych i edukacyjnych. Obecnie rozwija swoje umiejętności i doszkala się w pracy ze zwierzętami pracując ze swoim drugim psem Choicem, Berneńskim Psem Pasterskim. Ma doświadczenie również w pracy z psem „po przejściach”, borykając się z brakiem zaufania do człowieka,  od 2008 roku opiekując się "czarną mambą" - suczką Winni. Wspólne z Choicem starty w zawodach obedience dały jej też nowy punkt widzenia na zagadnienia zwiazane ze szkoleniem psów. 

 

„Pracuję z dziećmi i wiem jak bardzo ważna w procesie leczenia jest wiara, że wszystko będzie dobrze. A jak nie wierzyć w lepsze jutro kiedy stoi koło Ciebie tricolorowe futro z wiecznie uśmiechniętą mordą. Dlaczego dogoterapia? Bo chciałam podzielić się tym berneńskim ciepłem z tymi którzy tego najbardziej potrzebują.”

 

Przewodniczka Choica, który jest psem terapeutą.

Jakub Farkowski

Absolwent studiów na kierunku zootechnika. Interesuje się psychologią, ceni kontakt z drugim człowiekiem, szczególnie lubi dzieci i psy. Od lat zaangażowany w sprawy stowarzyszenia. Ciągle się rozwija i uczy. Odbywa staż szkoleniowca psiego.

„Lubię wyzwania, nie znoszę monotonii i nudy, chętnie podejmuję nowe zadania. We wszystkim co robię, daję z siebie 100%. Dzięki dogoterapii udało mi się połączyć swe zainteresowania oraz osiągać zadowolenie, jak również satysfakcję, pomagając innym ludziom. Uśmiech na twarzy dziecka oraz konstruktywna praca dla psa na zajęciach jest dla mnie głównym motorem do działania i rozwijania się w dziedzinie w dogoterapii.”

Przewodnik Joki, psa terapeuty oraz Inki, psa w trakcie nauki.

Magdalena Nawarecka-Piątek

Absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z terapią pedagogiczną oraz polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje jako pedagożka, terapeutka integracji sensorycznej, terapeutka pedagogiczna, a także instruktorka w Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom. Od wielu lat prowadzi zajęcia z udziałem psów zarówno dla dzieci z niepełnosprawnościami , jak i pełnosprawnych ( w publicznych placówkach oświatowych). Od 2014 roku współałtorka programu terapeutycznego dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera, realizowanego w Centrum Alzheimera w Warszawie. Od 2010 jest dyrektorką Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka AURIN. Wykładowczyni w Collegium Humanitatis w latach 2013-15. Od 2017 roku akredytowana ewaluatorka zespołów człowiek - pies amerykańskiej organizacji Pet Partners (dawniej Delta Society). Swoje kompetencje w zakresie szkolenia psów do pracy na zajęciach terapeutycznych rozwija pod okiem specjalistek z norweskiego AntrozoologiSenteret. Oprócz pracy  z podopiecznymi i układania programów terapeutycznych, prowadzi także szkolenia dla psów pracujących w Stowarzyszeniu. W swojej pracy duży nacisk kładzie na przestrzeganie międzynarodowych standardów pracy - jest autorką międzynarodowych projektów i dąży do budowania partnerstw z organizacjami na świecie, które mają ugruntowaną pozycję w środowisku związanym z terapią i edukacją z udziałem psów. Dzięki jej staraniom Stowarzyszenie zostało włączone w struktury międzynarodowej organizacji parasolowej IAHAIO.

 Prezeska Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom od 2008 roku.

 “Praca z dziećmi od zawsze mnie fascynowała i sprawiała mi wiele satysfakcji. Łącząc tą pasję z miłością do psów i chęcią pracy z nimi zaczęłam się kształcić w kierunku terapii i edukacji z udziałem psów i ta dziedzina wciągnęła mnie na dobre. Zajęcia są dla mnie źródłem energii, a uśmiechy na twarzach dzieci stanowią dla mnie wspaniałą nagrodę.”

 Jako przewodniczka od podstaw wyszkoliła dwa własne psy do stopnia „psa terapeuty”, nadzoruje też programy szkoleniowe psów pracujących w Stowarzyszeniu, jest członkinią komisji egzaminacyjnej.

Była przewodniczką Batiara psa terapeuty.

Jest przewodniczką Demi, psa terapeuty oraz Zuzu - szczeniaka w trakcie nauki.

 Prywatnie mama trójki dzieci :)