Wolontariat

Wszystkie ręce, łapy, łapki na pokład czyli o wolontariacie w Stowarzyszeniu

Niezależnie od tego czy chcesz współpracować z nami wraz ze swoim psem, kotem czy samodzielnie - zapraszamy.
Wiedz, że chociaż praca stowarzyszenia opiera się głównie na zespołach zwierzęco-ludzkich to równie ważną częścią stowarzyszenia są osoby działające bez zwierząt. Nieustannie się rozwijamy i choć patrzymy z satysfakcją na to co już zostało zrobione – nie zamierzamy się zatrzymywać. Wciąż pozostają projekty do zaplanowania, pomysły do wymyślenia i cele do zrealizowania.

Jeśli masz psa/kota lub planujesz go mieć
Jeśli masz psa/kota lub planujesz go mieć, żeby zacząć pracę w terapii z udziałem zwierząt, zapewnimy Ci odpowiednie wsparcie wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Prowadzimy szkolenia, kursy oraz zajęcia praktyczne pod superwizją.  Tworzymy niepowtarzalny klimat nauki i pracy, który warto poznać.  Dajemy wsparcie w sprawach zwierzęcych i ludzkich, oraz możliwość rozwoju pod okiem profesjonalistów.

Jeśli nie masz zwierzęcia
Jeśli nie masz zwierzęcia, możesz pomagać w zapleczu Stowarzyszenia, bez którego praca terapeutyczna nie byłaby możliwa. Możesz także uczestniczyć w zajęciach jako obserwator i w ten sposób uczyć się technik pracy terapeutycznej. Możesz pomagać w dokumentowaniu pracy Stowarzyszenia, przygotowywać materiały audiowizualne, robić zdjęcia albo pomóc nam w organizowaniu wydarzeń. Możesz dołączyć do działu i nie tylko współtworzyć organizację, ale również uczyć się i rozwijać. Oczywiście, jeśli masz własny pomysł, przyszło Ci do głowy co, co mógłbyś dla nas lub wspólnie z nami zrobić, chętnie posłuchamy.

Jeśli czujesz się w czymś dobry, chcesz się rozwijać, masz pomysł w czym mógłbyś wesprzeć nasz zespół - wszystkie ręce, łapy, łapki na pokład i do dzieła!

Można u nas odbyć praktyki wolontariackie. Wystawiamy zaświadczenia i rekomendacje, a każdemu służymy indywidualnym wsparciem.

Jak zacząć?

Przyjdź na spotkanie informacyjne dla wolontariuszy. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na facebooku, gdzie pojawiają się szczegóły tych spotkań. Spotkania odbywają się raz w miesiącu na salach Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW (ul. Ciszewskiego 8, budynek 23, I piętro, sala 1086). Już wkrótce podamy termin kolejnego spotkania.

Wcześniej napisz do Jakuba Farkowskiego -  Koordynatora wolontariatu, że się wybierasz:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
fb: Jakub Farkowski

Masz pytania?
Napisz do nas:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.