Pies w zespole terapeutycznym

Seminarium o psach i "dla" psów. Skupimy się na roli i umiejętnościach psa, który swoją pracą ma wspierać proces terapii i/lub edukacji. Seminarium daje wiedzę na temat umiejętności koniecznych dla zespołów pracujących jako zespoły wizytujące, jest to też pierwszy krok do pracy jako wsparcie terapii czy edukacji.

Terminy:

13-14 maja 2017 r. (I zjazd),

obóz: 29 lipca – 12 sierpnia 2017 r.,

egzamin: 23-24 września 2017 r.

Dla kogo jest ten kurs?

 • dla przewodników psów
 • dla osób zdecydowanych, ze chciałyby wraz z psem prowadzić zajęcia

Jakie są cele kursu: 

 • przekazanie uczestnikom wiedzy o tym, jak powinien zachowywać się pies podczas różnych rodzajów zajęć (terapeutycznych i edukacyjnych)
 • pokazanie metod szkolenia i osiągania założonych celów w pracy z psem
 • wstępna obserwacja psów pod kątem odpowiednich predyspozycji do pracy
 • danie przewodnikom informacji zwrotnej dotyczącej koniecznych do wypracowania elementów

Seminarium jest pierwszym krokiem, po którym możliwe są dwie różne ścieżki: wyjazd na obóz lub egzamin.

Pierwszy dzień to przede wszystkim wykłady i warsztaty: o teorii uczenia się, o roli emocji zarówno w procesie nauki, jak i efektywnej pracy, o sposobach wyciszania psa i zapewniania mu wysokiego komfortu pracy. Pokażemy filmiki zarówno szkoleniowe, jak i egzaminacyjne, które ułatwią zrozumienie zadań stawianych przed psem. Drugi dzień do całodzienne seminarium szkoleniowe z psami. Każdy zespól wchodzi na ok 15minutowe  sesje, podczas których rozpoczynamy uczenie konkretnych zachowań. Dostosowujemy metodę do każdego psa i dajemy wskazówki jak pracować w przyszłości. Dzięki temu, kończąc seminarium, zespoły są wyposażone w wiedzę do dalszej pracy w domu.

Co potem?

 1. Obóz dogo: Wyjazdowy zaawansowany kurs dla zespołów człowiek - pies. Podczas obozu będziemy szlifować umiejętności psa, jak i rozwijać kompetencje przewodnika - zarówno w zakresie pracy z psem, jak i pracy z podopiecznymi. Obóz jest też doskonałą formą spędzenia aktywnych i twórczych wakacji - ogromna dawka wiedzy w pięknych okolicznościach przyrody na Mazurach. Obóz kończy się egzaminem dla zespołów.  Dowiedz się więcej o obozie! 
  Wyjazd z nami na obóz daje możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia samodzielnych zajęć z udziałem psa. Pokazujemy metodykę pracy, uczymy tworzenia scenariuszy, dopasowania ich nie tylko do uczestników zajęć, ale także do możliwości i potrzeb psa. Osoby, które ukończą u nas pełną ścieżkę edukacyjną - kurs I i II stopnia - mogą pracować ze swoimi psami w różnych typach placówek. Seminarium jest elementem kursu II stopnia.

  LUB
 2. Egzamin - weekendowy zjazd po 4 miesiącach pracy własnej. Sprawdzimy umiejętności i kompetencje zespołu do pracy podczas zajęć w placówkach. Jest to ścieżka dla osób, które nie chcą u nas zdobywać pełnej edukacji, a jedynie skupić się na umiejętnościach swojego psa. Ta droga kończy się egzaminem dla zespołu, po którym otrzymujecie certyfikat potwierdzający umiejętności zespołu wizytującego - czyli wspierającego terapię, lub uczestniczącego w wizytach w placówkach - np w domu seniora lub w szpitalu. Jest to też pierwszy krok, którego wymagamy od zespołów, które chcą pracować w ramach naszego Stowarzyszenia. 
Zjazd I Praca własna Zjazd 2 - egzamin
Dzień 1 to 8 godzin wykładów i warsztatów wprowadzających w zasady pracy z psem. Na zajęciach dowiesz się m.in. czego oczekujemy od psów na egzaminie końcowym oraz jakie są  istotne kwestie przygotowania psa do pracy.
Dzień 2 to seminarium z psami. Będziemy ćwiczyć wejścia indywidualne każdego zespołu człowiek-pies oraz wprowadzimy elementy wymagane na egzaminie. Będziemy wstępnie obserwować psa oraz udzielimy wskazówek do dalszej pracy własnej.
Otrzymasz od nas materiały
e-learningowe, które pomogą Ci w samodzielnej pracy. To również czas na szkolenie psa we własnym zakresie lub pod superwizją instruktora.

Dzień 1 to seminarium z psami. Będziemy ćwiczyć wejścia indywidualne każdego zespołu człowiek-pies i wprowadzać ostatnie poprawki przed egzaminem.

Dzień 2 to Egzamin dla zespołów sprawdzający umiejętności. Po zdanym egzaminie możecie, jako zespół, dołączyć do Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom i jako wolontariusze uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez instruktorów.

 

Uwaga! Aby podejść do egzaminu, pies powinien mieć skończone 24 miesiące. Na obóz mogą jechać psy młodsze i brać udział w szkoleniach, jednak z egzaminem czekamy do pełnoletności.

Jest możliwość wzięcia udziału w seminarium majowym i nie podchodzenia do egzaminu. Jest to opcja dla zespołów bardzo początkujących lub... bardzo młodych. Jeżeli pies w sierpniu ani we wrześniu nie będzie spełniał kryterium wieku, a już chcecie zacząć się szkolić, jest to dobry pierwszy krok. Na seminarium przekażemy nie tylko konkretne informacje o tym, CO pies ma umieć, ale pokażemy JAK tego nauczyć w sposób dopasowany do każdego z zespołów.

 

Koszt seminarium i egzaminu: 600 zł

Koszt seminarium bez egzaminu: 300 zł
dla uczestnika bez psa: 170 zł

Koszt seminarium i obozu: 3600 zł (w cenie obozu zawarte jest: 12 dni szkolenia, międzynarodowa kadra, egzamin, noclegi i wyżywienie)

 1. ZAPISZ SIĘ NA SEMINARIUM I EGZAMIN
 2. Zapisz się na obóz dogo 2017
 3. Zapisz się na seminarium bez egzaminu