Kurs 2 stopnia: Międzynarodowy Obóz Dogo 2019

 Szkolenie praktyczne: Zajęcia terapeutyczne wspomagane pracą psa.

 Na obóz zapraszamy każdego, kto:

 • ma za sobą kurs I stopnia lub doświadczenie w pracy
 • planuje samodzielnie prowadzić zajęcia terapeutyczne/edukacyjne z udziałem psa
 • chce pod okiem trenerów przez dwa tygodnie ćwiczyć umiejętności psa
 • potrzebuje informacji zwrotnej dotyczącej własnych umiejętności trenerskich
 • chce rozwiązać problemy szkoleniowe lub behawioralne swojego psa
 • interesuje się metodami szkolenia psów stosowanymi w Skandynawii

Termin obozu: 6-18 sierpnia 2019 r. (Mierki k. Olsztynka)

Zapisz się na obóz za pomocą formularza

 Edycja kursu II stopnia w 2019 roku jest niepowtarzalna - będzie to obóz międzynarodowy! Nie tylko kadra będzie reprezentować aż 4 państwa, ale także kursanci. Na obozie obecni będą Norwegowie (7 zespołów), Holendrzy (7 zespołów), Estończycy (4 zespoły) i 14 zespołów z Polski. Część zajęć bedzie prowadzona po angielsku. 

Kurs II stopnia obejmuje:

 • 12 dni szkoleniowych, 
 • 24 godziny seminaryjnych szkoleń z psami 
 • 24 godziny wykładów z zakresu szkolenia psów pracujących, 
 • 36 godzin warsztatów i wykładów w zakresie podstaw psychologii, pedagogiki i metodyki prowadzenia zajęć,
 • 10 godzin hospitacji na zajęciach praktycznych
 • 20 godzin superwizji
 • indywidualne konsultacje z instruktorami
 • seminarium z trenerkami z Norwegii - 8 treningów (Antrozoologiesenteret - obecnie Dyrebar Omsorg )

Treningi prowadzone są przez doświadczonych trenerów z Polski i Norwegii, Estonii i Holandii dzięki temu kursanci zyskają nietuzinkowe doświadczenie. O jakości pracy kadry świadczy nie tylko wieloletnia praktyka trenerów, ale także fakt, że ich organizacje macierzyste są pełnymi członkami IAHAIO – światowej organizacji rozpowszechniającej standardy pracy organizacji w obszarze terapii i edukacji z udziałem zwierząt.

Dodatkowo, obóz 2019 daje niepowtarzalną możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń między państwami, na wielu poziomach zaawansowania - nie tylko z perspektywy trnerów, ale także osób pracujących w zawodzie w różnych placówkach. 

 

 

Egzamin po obozie:

W ostatnich dniach obozu dla zespołów człowiek-pies przewidziany jest egzamin teoretyczny i praktyczny.

Egzamin teoretyczny obejmuje test w zakresie teorii szkolenia psa, jego dobrostanu i podstawowej wiedzy kynologicznej.

Egzamin praktyczny to aranżowana sytuacja odwiedzin psa w placówce, podczas której sprawdzamy przede wszystkim: odpowiedni poziom emocji psa (bez nadmiernej ekscytacji czy lęku), chęć nawiązania kontaktu z podopiecznym/pacjentem, umiejętności w zakresie posłuszeństwa.

Po egzaminie zespół człowiek – pies otrzymuje certyfikat potwierdzający umiejętności i legitymację ZESPOŁU TERAPEUTYCZNEGO akredytowanego przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom. 

Uwaga! Pies i przewodnik na obozie powinni mieć poziom Zespołu Wizytującego, any móc podejsć do wszystkich egzaminów. 

 

Nauczysz się...

... jak przygotować psa do pracy i dalszego szkolenia. Wraz ze swoim psem możesz dodatkowo skorzystać ze szkoleń z: brainworkingu, zajęć na piłkach rehabilitacyjnych, lekcji sztuczkowych oraz z przywoływania (seminaria organizowane poza terminarzem podanym w harmonogramie kursu)

... jak przygotować scenariusz zajęć dla grupy lub osoby, z którą pracujesz

... jak przygotować program roczny terapii

... jakie elementy są istotne podczas udziału psa w zajęciach

... jak zapewnić psu komfort pracy podczas spotkań z podopiecznymi

...jak sprawić, zeby pies pracował dłużej i wydajniej przy zachowaiu jego dobrostanu

 

Kadra

Dzięki różnorodnym specjalizacjom kadry będziesz poznawać różne aspekty pracy z psami z odmiennych ekspertów: terapeuty Integracji Sensorycznej, weterynarza, lekarza, behawiorysty, szkoleniowca, pedagogów o różnych specjalnościach, zootechnika, psychologów, rehabilitanta oraz trenera rozwoju osobistego. Jedna z tych osób zostanie Twoim tutorem, który będzie mógł poświęcić Ci dodatkowy czas poza zajęciami np. gdy będziesz mieć wątpliwości dotyczące zachowań Twojego psa. Konsultacje można odbywać osobiście lub internetowo. Aby lepiej poznać naszą kadrę, poczytaj o instruktorach w zakładce ZESPÓŁ.

Na obozie będą też obecne trenerki z Norwegii, a ich ogromne doświadczenie w szkoleniu psów do zajęć terapeutycznych stanowi doskonałe wsparcie dla każdego zespołu. Zachęcamy do odwiedzenia strony naszego norweskiego partnera: Dyrebar Omsorg

Partnerzy z Holandii to kadra Open Uniwersitat - holenderskiego uniwersytetu o doskonałej renomie. Co ważniejsze, MArie-Jose Enders-Sledgers oraz Tynke de Winkel są blisko zwiazane z IAHAIO - Marie-Jose od lat jest prezesem tej miedzynarodowej istytucji, Tynke jest jej doktorantką, związaną zawodowo z badaniem dobrostanu psów. 

Ze strony Estonii będziemy mieć przyjemność gościć Maariję Tali z Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing - estońskiej organizacji parasolowej, certyfikującej zespoły w całej Estonii. 

 

Dlaczego warto wybrać ten kurs?

Metody pracy, które prezentujemy na kursie zaawansowanym są zgodne z najbardziej nowoczesnymi standardami skandynawskimi, które poznaliśmy dzięki partnerstwu z Norwegią. Pod czas poprzednich edycji kursu gościliśmy Norweżki, które współpracowały z nami wpływając na finalny kształt kursu zaawansowanego. Dzięki temu teraz prowadzimy go absolutnie dopracowanej formie. Zapoznamy Cię z technikami ich pracy, między innymi na emocjach. Podczas szkolenia wykorzystujemy także doświadczenia zdobyte w partnerstwie Therapy Dog Training - European Standards, w którego skład wchodziły organizacje z Niemiec, Norwegii i Austrii. Nasza kadra szkoli się podczas seminariów międzynarodowych - dzięki temu mamy bogaty przekrój doświadczeń i metod pracy. Wysoką jakość naszej pracy gwarantuje członkostwo w IAHAIO - międzynarodowej organizacji zrzeszającej instytucje pracujące w obszarze szeroko pojętej animaloterapii - jesteśmy jedną z dwóch polskich organizacji posiadającą akredytację. Naszą uczelnią patronacką jest Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - kadra tej uczelni docenia naszą pracę i promuje ją wśród swoich studentów.

 Dodatkowo: 

 • Nasi instruktorzy uczestniczą w projektach miedzynarodowych i wymianiają doświadczenia z zagranicznymi partnerami, wprowadzając do naszego warsztatu szkolenia najnowsze dobre praktyki w dziedzinie szkoleń AAI
 • Wspóltworzymy międzynarodwe projekty standaryzacyjne w dziedzinie szkoleń zespołów - Therapy Dog Training - European Standards (realizacja 2014-2016) oraz Preparation and Training of Human Dog Teams in Dog Assisted Education and Therapy  - oba projekty są wspierane przez IAHAIO
 • Działamy w obszarze badawczym - prowadzimy badania naukowe przy współpracy z Szkołą Głowną Gospodarstwa Wiejskiego (głownie w obszarze dobrostanu psów pracujących) oraz z Polską Akadeią Nauk - Instytutem Psychologii ( w obszarze skuteczności działań terapeutycznych i potrzeby wykorzystania psów w terapii dzieci) 
 • Obóz daje ogromną dawkę wiedzy praktycznej, a nie tylko teorię
 • Superwizja po zajęciach praktycznych pozwala poznać swoje mocne  strony oraz obszary do rozwoju
 • Stowarzyszenie to profesjonalna organizacja pracująca na codzień w obszarze terapii i edukacji z udziałem zwierząt. Mamy bogatą praktykę w pracy w dziećmi, dorosłymi i seniorami, w szkołach, przedszkolach, domach opieki i szpitalach. Z naszych usług korzystają najbardziej profesjonalne instytucje w kraju: Instytut-Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka, Klinika Budzik, Centrum Alzheimera oraz wiele warszawskich szkół i przedszkoli. Projekty doceniane są i uznane przez miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz instytucje unijne. 

 

Nasze certyfikaty i legitymacje  

Wydawane są dla zespołów CZŁOWIEK -PIES, nie certyfikujemy ludzi... a to dlatego, że w terapii z udziałem psa człowiek nie pracuje sam. Świetnie wyszkolona osoba, która ma słabego/nieodpowiedniego psa lub nie ma go wcale nie poprowadzi dobrych jakościowo zajęć, a nawet najlepiej wyszkolony pies nie może pracować sam. Dlatego kładziemy nacisk na zbudowanie profesjonalnego zespołu, opartego na relacji i wzajemnym zaufaniu. Oczywiscie jest możliwe ukończenie kursu, a następnie certyfikowanie się z różnymi psami, lub z jedym w terminie poźniejszym (jeżeli na obozie pies jest np zbyt młody). 

Każda osoba otrzymuje zaświadczenie na drukach MEN o udziale w kursie, oraz, dodatkowo, certyfikat zespołu wizytującego, edukacyjnego  lub terapeutycznego - w zależności od zdanych egzaminów. Certyfikaty wydawane są w dwóch jezykach. 

Uczestnicy kursu zdobywają wiedzę potrzebną do wykonywania zawodu Kynoterapeuty/Dogoterapeuty (nr 323007 wg Struktury Klasyfikacji Zawodów i Specjalizacji) 

Koszt kursu II stopnia: 2100 zł

lub

2000 zł – kurs II stopnia dla przewodników z młodszymi psami (które nie podchodzą do egzaminów)

 

 Cena kursu nie obejmuje noclegów! Cena (proponowanych przez nas) noclegów:

2000 – noclegi + wyżywienie i pobyt psa w hotelu KORMORAN MIERKI . W cenie: 

 • 12 noclegów w dwuosobowych pokojach z łazienkami
 • Śniadania i obiadokolacje w formie szwedzkiego stołu w restauracji z widokiem na jezioro i las
 • Kolacja grillowa przy ognisku nad brzegiem jeziora
 • Możliwość korzystania z krytego basenu
 • Możliwość korzystania ze sprzętu wodnego (kajaki, rowerki wodne, łódki) oraz rowerów górskich
 • Zajęcia animacyjne dla dzieci i dorosłych
 • Możliwość korzystania z sali zabaw dla dzieci
 • Dostęp do internetu
 • Możliwość korzystania z malowniczych ścieżek rekreacyjnych idealnych do spacerów oraz do nordic walkingu,
 • Boiska do gry w piłkę siatkową i koszykową, gry w tenis stołowy oraz badminton

 

  

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 października 2018 r. (obecnie miejsca są na wyczerpaniu)

 

Zapisz się na obóz za pomocą formularza