Kurs 1 stopnia

Najbliższa edycja:  7-8 i 14-15 października 2017 r.

Dla kogo jest ten kurs?

  • Jeśli podjąłeś decyzję, że dogoterapia mogłaby stać się dla Ciebie satysfakcjonującym zajęciem, ponieważ chcesz połączyć pracę ze zwierzętami i ludźmi.
  • Chcesz opanować podstawy dogoterapii i zdobyć wiedzę o psach niezbędną do tego, by w przyszłości stworzyć udany zespół Człowiek-Pies.
  • Pracujesz w zawodzie związanym z pracą na rzecz ludzi i chcesz poznać nowe metody, lub nie zajmowałeś się dotąd pracą z człowiekiem i chcesz nauczyć się jak pomagać innym.

Na kurs zapraszamy także osoby, które w momencie jego rozpoczęcia nie posiadają psa, którego chciałyby szkolić do pracy w dogoterapii. 

Zapisz się na kurs za pomocą formularza! 

Dowiesz się

W trakcie 35-godzinnego kursu zdobędziesz wiedzę z zakresu podstaw pracy z psem(komunikacja pies-pies, komunikacja pies-człowiek) oraz człowiekiem (podstawy medycyny, pedagogiki, psychologii). Nacisk położony został na wiedzę o psach (behawior, odpowiedni wybór psa, podstawy weterynarii) aby dostarczy Ci wiedzy na temat przygotowania psa do pracy podczas zajęć z ludźmi, by w przyszłości wspólna praca była dla Was satysfakcjonująca. Szczególną uwagę poświęcimy zasadom dobrostanu zwierzęcia podczas zajęć – brak tej wiedzy uniemożliwia późniejszą efektywną (i etyczną) pracę na zajęciach.

Nauczysz się

Ponieważ kurs oparty jest o metodę warsztatową, angażującą grupę w rozwiązywanie problemów ( z zakresu pedagogiki i psychologii) oraz o interaktywne pomoce dydaktyczne (filmiki z zajęć) informacje przyswajane są łatwiej i pozostają w pamięci na dłużej. Możliwość analizy języka psów na podstawie własnych relacji z psem (nagranie w ramach pracy domowej) pozwala skuteczniej przenieść teorię na grunt praktycznych umiejętności.


Dlaczego warto wybrać ten kurs?

Mając na uwadze najnowsze standardy europejskie, stworzyliśmy kurs w maksymalny sposób odpowiadający wymaganiom stawianym osobom pracującym w terapii i edukacji z udziałem psa na terenie Europy. Nasz kurs rozpisany jest według wytycznych ESAAT (European Society for Animal Assisted Therapy – instytucja zrzeszająca organizacje dogoterapeutyczne pracujące najnowszymi metodami, których jakość pracy wyróżnia się na tle innych). Stowarzyszenie jest także akredytowanym członkiem IAHAIO, co gwarantuje zgodność przekazywanych przez nas informacji z najnowszymi badaniami w zakresie pracy z psami.

Zakończenie Kursu

Kurs kończy się egzaminem testowym, jest to szansa dla Ciebie by sprawdzić osiągnięty poziom wiedzy. Oceniane będą kwestionariusz testu oraz całokształt pracy na kursie, w tym odpowiednio wykonane zadanie domowe. Po zadaniu końcowym, otrzymasz Certyfikat Ukończenia Kursu Podstawowego.


Czas trwania kursu: 35 godzin szkoleniowych

Koszt kursu: 800 zł
Przy wpłacie zaliczki do 10 sierpnia: 750 zł 

Zaliczkę w kwocie 300 zł należy wpłacić do 15 września 2017

Zapisz się na edycję jesienną 7-8 i 14-15 października 2017

 

 

Następne edycje:
3-4 i 10-11 marca 2018 r.
19-22 lipca 2018 r.