Kurs DogoZerówka

Najbliższy kurs: WARSZAWA: 22-23 czerwca 2019 r.

22 czerwca: bez psów

23 czerwca: testy/ewaluacje psów

Dla kogo jest ten kurs?

 • Jeśli chcesz się dowiedzieć, co to jest terapia z udziałem psa, zobaczyć z bliska, jak wygląda współpraca w zespole człowiek – pies i sprawdzić, czy to coś dla Ciebie.
 • Już pracujesz jako pedagog, terapeuta, coach i chcesz rozwijać się zawodowo w kierunku włączania psa w zajęcia
 • Masz psa albo dopiero myślisz, żeby poszukać psa, który mógłby pracować z Tobą w zespole jako partner na zajęciach?
 • Szukasz dla siebie pomysłu na sensowną pracę, które dla Ciebie będzie źródłem satysfakcji, a dla innych pomocą.
 • Jeśli zastanawiasz się na pracą w charakterze przewodnika psa
 • Chcesz sprawdzic, czy twój pies ma predyspozycje do pracy w terapii i edukacji

Zapraszamy na DogoZerówkę. Posiadanie wykształcenia kierunkowego ani psa nie jest warunkiem uczestnictwa w kursie.

 

 

Dowiesz się

Na kursie dowiesz się czym właściwie jest dogoterapia - terapia i edukacja wspomagana przez obecność psa i jakie są możliwości współpracy ze zwierzętami  na rzecz ludzi z różnymi specjalnymi potrzebami:, Opowiemy o naszych własnych doświadczeniach z pracy w zespole człowiek -zwierze, także tych zdobytych dzięki współpracy ze specjalistami z Norwegii, Holandii, Estonii i Niemiec. Wykłady oparte są o wspólne ogólnoświatowe standardy(IAHAIO) prowadzenia zajęć z psem oraz o najnowsze badania z zakresu pracy z psem, efektów, jakie dają zajęcia z psem, potwierdzonych badaniami naukowymi. Pokażemy też filmy, które pozwolą zorientować się, jakie są rodzaje zajęć i wyzwania stojące przed zespołem człowiek- pies.

Sprawdzisz

Powiemy (i pokażemy) jakie predyspozycje powinien mieć przewodnik psa pracującego, a jakie sam pies. Jeśli dopiero szukasz psa podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze psa. Pamiętaj, że wybór dobrego psa znacznie ułatwi wam pracę, warto wiec wcześniej wiedzieć, czego oczekuje się od pracującego psa.  Jeżeli masz psa, drugiego dnia przeprowadzimy testy predyspozycji (lub ewaluację dla psów młodych) i otrzymasz informację zwrotną dotyczącą dalszego szkolenia. 

Zobaczysz

Podczas kursu korzystamy z dokumentacji fotograficznej i materiałów video, dzięki czemu będziesz mógł(a) zobaczyć, jak wyglądają zajęcia, na czym polega współpraca w zespole człowiek-zwierzę, co się dzieje przed i po każdej sesji. Pokażemy także nagrania z testów predyzpozycji i omówimy każde z ćwiczeń po kolei, wraz z uzasadnieniem czemu w danej sytuacji są dla nas istotne relacje psa. 

Dostaniesz

 • Każdy uczestnik kursu dostanie skrypt, który pozwoli mu powracać w przyszłości do informacji z kursu.
 • Po zakończeniu otrzymasz także certyfikat potwierdzający uczestnictwo w kursie.
 • Jeżeli przyjdziesz z psem, otrzymasz informację zwrotną oraz zalecenia do dalszych szkoleń. 

Dlaczego warto wybrać ten kurs?

Trudno zdecydować, czy chcemy coś robić w życiu, jeśli się tego nie spróbuje, dlatego powstała DogoZerówka. Na kursie opowiadamy o tej pracy w sposób dostępny dla każdego (fachowo, ale bez specjalistycznego żargonu) i pokazujemy na czym polega dogoterapia z bliska. Chcemy, by dzięki DogoZerówce każdy miał szanse ocenić, czy chce dalej kształcić się w tym kierunku.

Dla przewodników psów 

Ocena predyspozycji psa to zadanie złożone. Tak na prawdę zawsze ocenaiamy pracę zespołu - ponieważ w przyszłości pies nie bedzie pracował sam. Ważne jest dla nas, aby zespół wchodząc na testy wiedział, po co one są i czego może się spodziewać. Chcemy, aby przewodnicy potrafili dać wsparcie swoim psom, a z drugiej strony, aby psy w sytuacjach trudnych miały się do kogo odwołać. Nie prowadzimy testów ani egzaminów dla psów (i przewodników) bez wstępnego szkolenia, ponieważ rodzą one wtedy zbyt wiele pytań, na które (podczas ograniczonego czasu testu ) nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć. 

Zakończenie kursu

 • Każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat poświadczający jego uczestnictwo oraz możliwość skorzystania z bezpłatnej indywidualnej konsultacji z instruktorem. To dobra okazja na zadanie wszystkich pytań, które przyjdą do głowy już po kursie.
 • Bon zniżkowy na kurs podstawowy (7% - przy rejestracji na kurs w ciągu roku od DogoZerówki)
 • Przewodnicy psów otrzymają informację zwrotną dotyczącą pracy ze swoim psem i jego predyspozycji. 


Czas trwania kursu: 8 godzin (bez psa) + testy predyspozycji psów - ok 40 min na każdego psa
Koszt kursu: 250 zł (bez psa) + 150 zł (testy/ewaluacja)
Miejsce: Warszawa (13-14 kwietniaa 2019)

Zapisz się!

22-23 czerwca 2019 - zapisz się