Kurs specjalistyczny „Wsparcie psa w terapii i aktywizacji seniorów”

Najbliższa edycja kursu: 16-17 lutego 2019

Zapraszamy każdego, kto:

  • ma za sobą szkolenia w kierunku pracy z psem na zajęciach,
  • interesuje się pracą z seniorami, zwłaszcza dotkniętymi chorobą Alzheimera,
  • chce poznać: specyfikę pracy, zalecenia terapeutyczne i przykładowe scenariusze zajęć z osobami dotkniętymi chorobą Alzheimera,
  • chce poznać dobre praktyki pracy z seniorami, zarówno z Polski, jak i zagraniczne,
  • zastanawia się, jakie umiejętności powinien posiadać pies pracujący z seniorami.

Termin wpłaty zaliczki: 5 dni od rejestracji na kurs. 
Termin wpłaty pozostałej kwoty: 7 lutego 2017 r.

Prowadzące: Agata Bagdach, Magdalena Nawarecka-Piątek,

Rejestracja: nieaktywna

 

  • Zaburzenia pamięci, demencja, choroba Alzheimera i pokrewne, to tematy, o których opowiemy z perspektywy osób zajmujących się dogoterapią w terapii tych zaburzeń. Powiemy jak wspomagać konkretne obszary funkcjonowania seniora, a kiedy powstrzymać się od zachęcania do aktywności i stworzyć szansę na czerpanie przez osobę starszą radości z bycia ze zwierzakiem tak po prostu.

  • Poznasz metody wspierania działania osób starszych, techniki motywowania oraz sposoby nadawania swojej pracy radosnego, pozytywnego wydźwięku. Dowiesz się jak działać w sytuacji, gdy pojawia się opór i czym on może być uwarunkowany.

  • Dowiesz się jaka jest specyfika pracy z osobami starszymi. Jakie są ich podstawowe potrzeby i jak je spełniać, lub jak pomagać seniorom w ich zaspokajaniu.

Nauczysz się

Kurs obejmuje nie tylko teorię oraz naukę umiejętności, które będzie wykorzystywało się podczas samodzielnego prowadzenia zajęć. Dzięki naciskowi położonemu na praktykę (nie ,,co?’’, ale ,,jak?’), zdobędziesz różnorodne techniki, strategie i metody pracowania z osobą z choroba Alzheimera. Zaprezentowane zostaną również zasady współpracy z instytucjami. Nauczysz się tworzyć scenariusze zajęć w oparciu o diagnozę postawioną przez głównego terapeutę (lub o własną diagnozę, jeśli posiadasz konkretne wykształcenie) oraz przygotowywać ciekawe ćwiczenia i materiały do wykorzystania podczas zajęć. Zaprezentujemy Ci również gotowe i sprawdzone propozycje zajęć tematycznych.

Podczas kursu uzyskasz dostęp do naszych materiałów dokumentujących pracę dogoterapeuty na zajęciach i możliwość konsultacji na bieżąco z instruktorami. Ćwiczenia praktyczne bazują na wiedzy zdobytej podczas wcześniejszych etapów nauki oraz skłaniają do wykorzystywania nowych elementów.

Dlaczego warto wybrać ten kurs?

Kurs pozwala na rozszerzenie wiedzy terapeutycznej oraz nabycie umiejętności przydatnych w pracy z seniorami. Pomaga także wzbogacić warsztat o zajęcia prowadzone z udziałem psa. Zdobędziesz niezbędną wiedzę, która pozwoli Ci swobodnie planować zajęcia oraz reagować na różną, zmienną sytuację podczas terapii.

Zakończenie kursu

Po zakończeniu, zostaniesz poproszony o wykonanie zdania, które zawierać będzie elementy poznane na kursie. Przykładowo, będzie to stworzenie scenariusza w oparciu o diagnozę hipotetycznego przypadku postawioną przez egzaminującego. To dobra okazja, by sprawdzić swoją swobodę w generowaniu rozwiązań na podstawie postawionych problemów.

Ukończenie kursu uprawnia do otrzymania Certyfikatu Ukończenia Kursu Specjalistycznego.

Czas trwania kursu: 2 dni

Koszt kursu: 500 zł

Miejsce: Warszawa

 

Rejestracja: nieaktywna