Kurs blended learningowy „Pies w zespole terapeutycznym”

Kurs obejmuje 2 miesiące pracy. Rozpoczyna się spotkaniem na żywo, podczas którego trener ma możliwość zapoznania się z grupą i ustalenia zadań szkoleniowych dla każdego z psów obecnych za kursie. Po zakończeniu kursu psy będą wdrożone w nowy system szkolenia (oparty na emocjach i uwzględniający psie potrzeby), a przewodnicy zyskają nową wiedzę potrzebną do zbudowania relacji z psem. Umiejętności nabyte na kursie są podstawą do dalszej pracy i szkolenia w kierunku wspierania zajęć terapeutycznych i edukacyjnych obecnością psa.

Termin: październik-listopad 2017 r. (7 tygodni)

Termin pierwszego spotkania (w Warszawie): 1 października 2017 r. (dowiedz się więcej i zapisz na seminarium)

Koszt e-learningu: 400 zł

Prowadzące: Agata Bagdach, Magdalena Nawarecka-Piątek,

 Dla kogo jest ten kurs?

 • dla przewodników psów i psów :)
 • dla osób rozpoczynających swoją przygodę z terapią wspomaganą obecnością psa
 • dla osób zdecydowanych, ze chciałyby wraz z psem prowadzić zajęcia
 • dla osób początkujących, które nigdy nie pracowały ze swoim psem w kierunku zajęć terapeutycznych

Jakie są cele kursu:

 • nauka psa zachowań potrzebnych w dalszym treningu w kierunku wspomagania zajęć terapeutycznych
 • przygotowanie psów do udziału w szkoleniach stacjonarnych
 • przekazanie podstaw teorii dotyczącej pracy z psem

Dlaczego e-learning ?

 • Umożliwia psom początkującym wejście w nowy system szkoleniowy w bezpiecznych, domowych warunkach
 • Daje przewodnikom możliwość konsultowania się na każdym etapie szkoleniowym i rozwiązywania problemów
 • Buduje motywację w grupie i atmosferę wzajemnego wsparcia
 • Pozwala uczyć się obserwując postępy innych

Ramowy program:

 • nauka panowania nad emocjami przez psa
 • nauka budowania relacji przewodnika z psem
 • nauka samokontroli
 • nauka pozostawania w wyznaczonym (bezpiecznym) miejscu w rozproszeniach
 • pozostawanie w wyznaczonej pozycji (siad/waruj) w rozproszeniach
 • wstęp do prawidłowego przywitania z pacjentem/uczestnikiem zajęć
 • wstęp do pracy z aportem

Czym różnią się nasze szkolenia od zwykłych psich szkoleń?

System szkolenia, na którym się opieramy przygotowując się do pracy z psem podczas zajęć opiera się przede wszystkim na zbudowaniu odpowiedniej relacji przewodnika z psem. Kluczem do tego jest zaufanie psa do przewodnika, który dba o to, by każda nowa sytuacja była zrozumiała i bezpieczna. Kładziemy więc nacisk na to, żeby poziom ćwiczeń i rozproszeń był dostosowany do możliwości zespołu człowiek – pies. Ważne dla nas są psie emocje. Pokazujemy, jak je opanować, na co zwrócić uwagę „uspokajając” psa nadmiernie pobudzonego otoczeniem, czy zbliżającym się człowiekiem. U psów lękowych emocje i zaufanie również są bardzo ważne – odpowiednio zbudowana relacja wzmacnia zaufanie i chęć psa do pracy z przewodnikiem w różnych warunkach.

Dla nas ważne jest nie tylko to CZY pies wykona dane ćwiczenie, ale na jakich emocjach to zrobi. Chcemy, aby psy pracowały chętnie, spokojnie i z poczuciem dobrego zrozumienia zadania – dzięki temu mogą pracować dłużej i czują się w pracy szczęśliwsze.

 

Opinie uczestników:

O rozpoczęciu szkolenia w kierunku dogoterapii myślałam już od kilku lat, jednak  ze względu na dużą ilość pracy zawodowej nie byłam w stanie dostosować się do terminarzy szkoleń dostępnych na rynku. Kurs e-learningowy oferowany przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom, pomimo mojego początkowego sceptycyzmu co do jego formy, okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż sytuacja, w której sama decyduję o tym, kiedy mogę poświęcić czas na szkolenie jest dla mnie idealna. Umieszczane na stronie grupy szkoleniowej zadania w formie krótkich filmików wraz z ich opisem oraz bardzo szybka informacja zwrotna od instruktorów co do nagrań kursantów stanowią bardzo prosty sposób nabywania wiedzy niezbędnej do przygotowania psa w kierunku pracy terapeutycznej. Zdobyta wiedza dodatkowo jest sprawdzana przez instruktorów podczas organizowanych co jakiś czas spotkań.
Cudowne charaktery osób prowadzących, ich ogromny profesjonalizm a zarazem humorystyczne i życiowe podejście do kursantek i samego kursu sprawiły, że ciągłe pogłębianie wiedzy na temat pracy z psem stało się nieodłącznym elementem mojego dnia codziennego.
Ogromną wartością kursu e-learningowego, w którym biorę udział jest również to, że dzięki tej formie szkolenia została dla nas kursantów stworzona  „przestrzeń”, w której  codziennie możemy wymieniać się informacjami, doświadczeniami, wzajemnie się motywować i wspierać. Przynależność do grupy szkoleniowej daje ponadto siły do budowania w sobie poczucia, że to co chcę robić w przyszłości jest bardzo potrzebne i wartościowe oraz daje gwarancję, że będę to robić w oparciu o najnowsze standardy stawiane osobom pracującym z udziałem psa na terenie Europy.

Sylwia

Filmiki są super. Można ćwiczyć w dowolnym czasie i dostać informację zwrotną co i jak poprawić. U mnie to bardzo się sprawdziło i nadal sprawdza. Przede wszystkim indywidualne podejście, indywidualny komentarz do tego co robimy, co jest dobrze, a co i jak trzeba zmienić. Do tego systematyczność ćwiczeń w dłuższym okresie czasu. Dla mnie to unikalna oferta. Szukałam miejsca, w którym bardzo zwraca się uwagę na dobrostan zwierząt, ich przeżycia, emocje, rozumienie tego, co chcą nam powiedzieć. I w końcu je znalazłam. Polecam każdemu, kto ma psa, nie tylko osobom, które działają w dogoterapii. Super pomysł i świetne instruktorki – Magda Nawarecka-Piątek i Agata Bagdach.

Marzena

Myślę że e-learning w wykonaniu Magdy to bardzo pomocne narzędzie do szkolenia i siebie i naszych psów. Filmiki są nieocenione, widzę, staram się ogarnąć, wypracowuję i w końcu się udaje... 1 mały sukcesie, 2 mały sukcesie i jak to Agata piszę - duma!!! No i potem podumowania pod naszymi filmikami super, super. To jest to co pomaga, wielokrotnie oglądam, sprawdzam itd. Brakuje trochę tego czego dziewczyny uczą się w stolicy. Przydałby się mały podglądzik edukacyjny.

Iwona

Co do opinii o Magdy E-learningu to uważam, że jest bardzo dobrze przygotowany i pokrywa się ze szkoleniem Agaty, co pomaga w utrwalaniu pewnych umiejętności. Dodatkowo wyrabia nawyk częstych i systematycznych ćwiczeń w domowym zaciszu:) Magda zawsze komentuje i naprowadza na odpowiednie tory jeśli coś nie wychodzi tak jak powinno. Szybka informacja zwrotna jest bardzo ważna i potrzebna w przygotowaniu psa do pracy terapeutycznej. Czasem po prostu daje wskazówki jak zacząć i na czym skupić się najbardziej. To świetny sposób na dodatkową pracę i uważam, że się sprawdza (przynajmniej w moim przypadku:).

Paulina

Magda jest wspaniałą osobą. Nie tylko jako prezes, ale także jako matka i nauczycielka. E-LEARNING jest wspaniałym kursem, zwłaszcza dla mnie. Bardzo mi pomogły ćwiczenia na koncentrację mojego psa. Mera kocha te ćwiczenia i więcej się koncentruje na pracy, mniej rozprasza, chętniej pracuje. Także pomiędzy sesjami, jest bardziej skupiona na mnie. Dzięki filmikom ćwiczymy regularnie i efekty widać! Jestem wdzięczna Magdzie i Agacie za to, że są i pomagają wszystkim w otoczeniu.

Lucia