"Pies na zajęciach edukacyjnych"

Najbliższa edycja:  14-15 kwietnia 2018.

Dla kogo jest ten kurs?

  • dla osób które planują pracować ze swoim psem jako zespół edukacyjny
  • dla przewodników, którzy chcą poznać metodykę prowadzenia zajęć z zakresu profilaktyki pogryzień
  • dla pedagogów, którzy chcą włączyć do swojej  pracy psa

Na kurs zapraszamy także osoby, które w momencie jego rozpoczęcia nie posiadają psa, którego chciałyby szkolić do pracy podczas zajęć edukacyjnych. 

Dowiesz się

W trakcie 16-godzinnego kursu zdobędziesz wiedzę z zakresu prowadzenia zajęć edukacyjnych z psem. Pokażemy jak wyglądają gotowe scenariusze zajęć do wykorzystania podczas zajęć z profilaktyki pogryzień. Jest to wiedza oparta na naszym dświadczeniu podczas realizacji projektu "Uwaga! Dobry pies" realizowanego od 2010 roku (przeszkoliliśmy już ponad 14 000 dzieci w Warszawie i okolicach!). 

Dowiesz się też, jak ułożyć scenariusz zajęć z psem umożliwiajacy edukacje dzieci w wybranej przez Ciebie dziedzinie. 

Nauczysz się

Ponieważ kurs oparty jest o metodę warsztatową, angażującą grupę w rozwiązywanie problemów ( z zakresu pedagogiki i psychologii) oraz o interaktywne pomoce dydaktyczne (filmiki z zajęć) informacje przyswajane są łatwiej i pozostają w pamięci na dłużej.  Przyniesiemy też nasze pomoce, pokażemy, jak są zrobione i zaproponujemy metody ich wykorzystania. 

Program: 

  • zasady porowadzenia zajeć edukacyjnych w grupach szkolnych 
  • zasady prowadzenia zajęć edukacyjnych w grupach przedszkolnych 
  • dobrostan psa 
  • profilaktyka pogryzień - istotne zagadnienia, sposoby przekazywania wiedzy, omówienie scenariuszy i pomocy 
  • inne zajęcia edukacyjne - kreatywne tworzenie scenariuszy dopasowanych do tematyki zajęć i możliwości psa
  • filmiki z zajęć edukacyjnych


Dlaczego warto wybrać ten kurs?

Mając na uwadze najnowsze standardy europejskie, stworzyliśmy kurs w maksymalny sposób odpowiadający wymaganiom stawianym osobom pracującym w edukacji z udziałem psa na terenie Europy. Nasz kurs rozpisany jest według wytycznych i standardów  IAHAIO któego Stowarzyszenie jest członkiem od 2015 roku. Gwarantuje zgodność przekazywanych przez nas informacji z najnowszymi badaniami w zakresie pracy z psami. 

Stoi za nami też doświadczenie przeporwadzenia ponad 700 godzin zajęć edukacyjnych z zakresu profilaktyki pogryzień oraz kilkaset w innych dziedzinach (min. ponad 200 we wspomaganie nauki czytania, a takze nauki angielskiego czy matematyki)

Zakończenie Kursu

Kurs kończy się egzaminem testowym, jest to szansa dla Ciebie by sprawdzić osiągnięty poziom wiedzy. Oceniane będą kwestionariusz testu oraz całokształt pracy na kursie(warsztatach). Na zakończenie otrzymasz Certyfikat Ukończenia Kursu "Pies na zajęciach edukacyjnych". 

 

Zapisz sie na kursa przez formularz 


Czas trwania kursu: 16 godzin szkoleniowych

Koszt kursu bez psa: 475 zł

Zaliczkę w kwocie 200 zł należy wpłacić  w ciągu 7 dni od rejestracji na kurs