You are here: HomeKursyE-learningZakończone kursy e-learningTHERAPY DOG TRAINING - blended learning

THERAPY DOG TRAINING - blended learning

Kurs przeznaczony zarówno dla osób, które chcą rozpocząć swoją edukację w obszarze dogoterapii, jak również dla osób, które chciałyby ugruntować i pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Celem kursu jest przygotowanie przewodników psów do szkolenia i pracy z własnym psem w terapii wspomaganej przez obecność psa. Kurs prowadzony będzie metodą blended learning - zintegrowaną metodą kształcenia, łączącą tradycyjne metody nauki (bezpośredni kontakt z prowadzącym) z aktywnościami prowadzonymi zdalnie przy pomocy komputera.

KURS OBEJMUJE:

 • 4 miesięczne szkolenie przez platformę e-learningową
 • 8 dniowy obóz podsumowujący szkolenie (z udziałem osób z Polski, Niemiec i Norwegii, z zajęciami prowadzonymi w języku angielskim przez międzynarodowych wykładowców)
 • egzamin składający się z części teoretycznej oraz praktycznej (zespół człowiek-pies), po którego zdaniu kursant oraz jego pies otrzymają certyfikaty ukończenia kursu

 PODCZAS KURSU BĘDZIE MOŻNA NAUCZYĆ SIĘ M.IN.:

 • jak wybrać odpowiedniego psa i przygotować go do wspomagania pracy terapeutycznej
 • jak odczytać mowę ciała psa i sygnały przez niego wysyłane, w szczególności sygnały stresu
 • jak udzielić psu pierwszej pomocy
 • jak zbudować relację i więź z psem, tak by stały się podstawą do nauki zachowań
 • jak zapewnić psu komfort pracy i sprawić, tak by była ona dla niego przyjemna
 • organizacji pracy zajęć terapeutycznych, z uwzględnieniem aspektów formalnych

KADRA

O wysokim poziomie kursu świadczą jego wykładowcy – specjaliści w swoich dziedzinach i pasjonaci swoich zawodów. Są to osoby od wielu lat związane z dogoterapią oraz posiadające wykształcenie w dziedzinach będących przedmiotem ich wykładów.

 • Magdalena Łęczycka (Polska)
  Ukończyła zootechnikę na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu obroną badawczej pracy magisterskiej pt. „Porównanie metod szkolenia psów”.  Obecnie trener obedience z dorobkiem na arenie miedzynarodowej (kadra reprezentacji Polski w obedience, wysokie noty na Mistrzostwach Świata i Europy).
 • Magdalena Nawarecka-Piątek (Polska)
  Pedagog, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta pedagogiczny. Instruktor dogoterapii w Stowarzyszeniu.  Od 2005 roku szkoli psy pracujące w AAI. W szkoleniu zorientowana na pracę z emocjami psa i tworzenie komfortowych dla niego warunków do pracy i nauki. 
 • Małgorzata Kędziorek (Polska)
  Instruktor szkolenia psów z uprawnieniami Związku Kynologicznego w Polsce, handler, dogoterapeutka. Ze szkoleniem i wystawianiem psów związana jest od końca lat 90tych, propagatorka pozytywnych metod szkolenia. Ma wieloletnie doświadczenie w trenowaniu psów sportowych (agility) oraz do wystaw. Od 2008 lat związana ze szkoleniem i egzaminowaniem psów do dogoterapii
 • Kamil Kędziorek (Polska)
  Lekarz weterynarii,  Instruktor szkolenia psów z uprawnieniami Związku Kynologicznego w Polsce, z psami pracuje od początku lat 90tych. Właściciel i trener psów w szkole dla psów BARITUS, lek. wet w przychodni weterynaryjnej Straży dla Zwierząt w Warszawie.
 • Line Sandstedt (Norwegia)
  Od 1989 roku jest szkoleniowcem przy norweskim Kennel Club (odpowiednik polskiego ZKwP). Wyszkoliła liczne psy asystujące osobom z niepełnosprawnościami. Brała udział w zawodach obedience (z psami kilku ras, m.in. owczarkami niemieckimi, seterem angielskim i golden retrieverem); prowadzi kursy obedience zarówno w Norwegii, jak i poza jej granicami. Ze swoimi psami uprawiała też agility i tropienie. Oprócz pracy z psami, prowadzi także seminaria, również międzynarodowe. 
 • Mari-Louise Asp (Norwegia)
  Od 1989 roku jest szkoleniowcem przy norweskim Kennel Club (odpowiednik polskiego ZkwP). Pracuje w norweskim AntrozoologiSenteret – placówce szkolącej psy i przewodników, będącej podstawową instytucją szkolącą dogoterapeutów w Norwegii. Oprócz pracy z psami, prowadzi także seminaria, również międzynarodowe. 
 • Bettina Mutschler (Niemcy)
  Jest instruktorem szkolenia psów, certyfikowanym instruktorem Natural-Dogmanship, specjalistką w dziedzinie zooterapii. Kieruje szkołą porozumienia ludzi i psów \"TAPS\" we Freiburgu. W Instytucie Zooterapii we Freiburgu szkoliła psy asystujące oraz pracowała jako konsultant w dziedzinie zooterapii. Propagatorka metod naturalnych w szkoleniu psa, zwolenniczka budowania więzi z psem jako podstawy wspólnego życia z psem. 
 • Rainer Wohlfarth (Niemcy)
  Wiceprezes europejskiej organizacji zrzeszającej instytucje zajmujące się terapia z udziałem zwierząt (ESAAT). Specjalista w zakresie zooterapii, szkolenia zwierząt pracujących z człowiekiem. W swojej pracy opiera się na więzi z psem i zaufaniu łączącym zespół człowiek-pies. 

 PROGRAM

1) Rozumienie komunikacji psów

2) Wybór właściwego psa

3) Podstawy weterynarii

4) Socjalizacja

5) Relacja opiekun-pies

6) Zagadnienia etyczne

7) Zarządzanie ryzykiem

8) Organizacja zajęć z udziałem psa – AAI (Animal Assisted Intervention)

9) Teoria uczenia się

10) Metody szkoleniowe

KOSZT I WARUNKI UCZESTNICTWA

Organizator szkolenia zapewnia bezpłatny udział w kursie zarówno na etapie szkolenia e-learningowego, jak i podczas obozu podsumowującego. Łączy się to ze zwrotem kosztów dojazdu na obóz kończący kurs wraz z bezpłatnym zakwaterowaniem i wyżywieniem podczas obozu.

Kurs skierowany jest do osób, które mają wykształcenie przygotowujące do pracy z ludźmi (pedagogika, psychologia, fizjoterapia, psychiatria, pediatria, geriatria, pielęgniarstwo, etc.) lub studiujących wymienione kierunki. Wymagana jest również znajomość języka angielskiego minimum na poziomie komunikatywnym, a także posiadanie psa w momencie rozpoczęcia kursu.

ZAINTERESOWANE OSOBY PROSIMY O PRZESŁANIE NASTĘPUJĄCYCH DOKUMENTÓW POD ADRES  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.:

 • CV
 • List motywacyjny
 • Film (maks. 2-minutowy) obrazujący kontakt z psem
 • Zgoda na fotografowanie i wykorzystywanie wizerunku i przesłanych materiałów dla potrzeb projektu (pobierz wersję PDF) (pobierz wersję DOC)
 • Kopia dyplomu ukończenia studiów lub legitymacji studenckiej

Termin nadsyłania dokumentów: 31 października 2015 r.

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona. Dysponujemy tylko 10 miejscami dla kursantów z Polski!

Osoby, które spełnią kryteria projektu oraz przekonają komisję rekrutacyjną o swoich predyspozycjach zostaną zaproszone do Warszawy na ostatni etap rekrutacji. Składać się on będzie z rozmowy kwalifikacyjnej w języku polskim z elementami konwersacji po angielsku, a także z bezpłatnego testu predyspozycji psa. Rozmowy kwalifikacyjne planowane są na grudzień 2015 r. Koszt dojazdu na rozmowę kwalifikacyjną aplikant pokrywa we własnym zakresie.

Początek kursu: luty 2016 r.

Termin obozu podsumowującego kurs: 23 - 30 maja 2016 r. Termin obozu może ulec zmianie – alternatywny termin to początek czerwca 2016 r.

Dowiedz się więcej - pobierz pełen opis kursu klikając w obrazek poniżej:

KONTAKT:

tdt(at)zwierzetaludziom.pl 

- w sprawie rekrutacji: Dorota Gajewska, tel. 605 047 394

- w innych sprawach związanych z kursem lub projektem: Magdalena Nawarecka, tel. 606 489 555

 

Kurs jest realizowany w ramach projektu THERAPY DOG TRAINING - EUROPEAN STANDARDS. Kliknij, by dowiedzieć się więcej o projekcie. 

 

Czym się zajmujemy?

Nasi instruktorzy z psami odwiedzają miejsca i osoby, które potrzebują wsparcia!
Wspieramy małych pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka, Kliniki Budzik oraz innych warszawskich szpitali!
Wspomagamy rehabilitację osób z niepełnosprawnością i pomagamy osobom starszym.
Stale odwiedzamy pensjonariuszy Centrum Alzheimera!

Pomagamy rodzicom i nauczycielom ucząc dzieciaki komunikacji z psami.