You are here: HomeDziałaniawspółpraca międzynarodowaWspółpraca międzynarodowa

Współpraca międzynarodowa

Od 2014 roku Stowarzyszenie współpracuje z organizacjami i instytucjami na arenie międzynarodowej. Przedmiotem współpracy są działania dotyczące wymiany doświadczeń i dobrych praktyk a także upowszechnianie wysokiego standardu pracy w terapii i edukacji z udziałem zwierząt. U naszych partnerów uczymy nowoczesnych i zgodnych z aktualną widzą naukową metod szkolenia psów oraz zagadnień z zakresu prowadzenia zajęć. Od 2015 intensywnie pracujemy nad ujednoliceniem i standaryzacją szkoleń w różnych państwach europejskich - chcemy, żeby poziom wyszkolenia przewodnika i jego psa był zbliżony niezależnie od państwa, w którym zespół ukończył szkolenie. (poczytaj więcej w dziale PROJEKTY)

Od 2016 roku jesteśmy członkiem IAHAIO - międzynarodowej organizacji zrzeszającej instytucje działające w obszarze terapii i edukacji z udziałem zwierząt. Misją IAHAIO jest nie tylko promowanie wysokiego standardu pracy, ale też dbałość o dobrostan - zarówno zwierząt pracujących, jak i osób uczestniczących w zajęciach.

 • partnerzy międzynarodowi
  • Eötvös Loránd University

   Węgierski Eötvös Loránd University jest znany każdemu, kto na poważnie zajmuje się psami. To tu, na wydziale etologii zwierząt prowadzonym przez Ádáma Miklósi'ego bada się i opisuje zachowania psów, relacje psów i ludzi oraz odkrywa nieznane dotąd zakamarki psiego umysłu. Dorobek naukowy Ádáma...

   Czytaj dalej

  • Open University

   Holenderski Uniwersytet Otwarty, na którym Wydział Psychologii prowadzi profesor Marie-Jose Enders-Slegers, czyli pani prezes IAHAIO. Z Marie-Jose oraz OU wspólpracujemy od 2017 roku, obecnieprzy projekcie Human-Dog-Team, podczas którego opracowujemy międzynarodowy kurs blended-learning,...

   Czytaj dalej

  • AntrozoologiSenteret

   Norweskie Centrum Antrozoologii to placówka zajmująca się szeroko pojętą współpracą zwierząt z człowiekiem. Instytucja współpracuje blisko z Uniwersytetem NMBU (uczelnia o zbliżonym profilu i pozycji do polskiego SGGW). W zakres działań AntrooologiSenteret (AZS) wchodzi przede wszystkim: prowadzenie...

   Czytaj dalej

  • abif

   abif – analyse. beratung. interdisziplinäre forschung. – to austriacki instytut zajmujący się badaniem jakości kursów i szkoleń, a także szeroko pojętą ewaluacją działań instytucji szkolących. Abif monitorował jakość w projekcie Erasmus Plus: Therapy Dog Training European Standards.

   Czytaj dalej

  • Freiburger Institut für tiergestützte Therapie (F.I.T.T)

   Niemiecka organizacja zajmująca się terapią z udziałem psów oraz prowadzeniem kursów dla zespołów człowiek - pies. FiTT jest rzeszona w ESAAT. Freiburger Institut für tiergestützte Therapie Jest jedną z większych i bardziej znanych w Niemczech organizacji, a prezes jest jednocześnie prezesem...

   Czytaj dalej

Read more

Eötvös Loránd University

Węgierski Eötvös Loránd University jest znany każdemu, kto na poważnie zajmuje się psami. To tu, na wydziale etologii zwierząt prowadzonym przez Ádáma Miklósi'ego bada się i opisuje zachowania psów, relacje psów i ludzi oraz odkrywa nieznane dotąd zakamarki psiego umysłu. Dorobek naukowy Ádáma Miklósiego  jest niezaprzeczalny i zawdzięczamy mu aktualną wiedzę o psach. Od 2018 zarówno Ádám Miklósi, jak i Eötvös Loránd University są naszymi partnerami w niesamowitym projekcie, w którym będziemy opracowywać i badań sposób testowania psów do dogoterapii. Będzie to pierwszy na świecie, naukowo potwierdzony sposób sprawdzania predyspozycji psów do tego rodzaju pracy. Dla nas współpraca z uniwersytetem jest wielką przygodą i możliwością samorozwoju i cieszymy się, że, doceniając nasz dorobek, Uniwersytet podjął z nami współpracę. 

Read more

Open University

Holenderski Uniwersytet Otwarty, na którym Wydział Psychologii prowadzi profesor Marie-Jose Enders-Slegers, czyli pani prezes IAHAIO. Z Marie-Jose oraz OU wspólpracujemy od 2017 roku, obecnieprzy projekcie Human-Dog-Team, podczas którego opracowujemy międzynarodowy kurs blended-learning, podręcznik oraz egzamin dla zespołów wizytujących i terapeutycznych. Wspólpraca z tak wspaniałą osobą, o bogatym dorobku naukowym w dziedznie psychologii zwierząt oraz współpracy ze zwierzętami podczas zajęć terapeutycznych daje nam możliwość uczenia się od najlepszych i pozostawania na bierząco z najnowszymi odkryciami naukowymi w dziedzinie AAI. 

Read more

Freiburger Institut für tiergestützte Therapie (F.I.T.T)

Niemiecka organizacja zajmująca się terapią z udziałem psów oraz prowadzeniem kursów dla zespołów człowiek - pies. FiTT jest rzeszona w ESAAT. Freiburger Institut für tiergestützte Therapie Jest jedną z większych i bardziej znanych w Niemczech organizacji, a prezes jest jednocześnie prezesem ESAAT.

Jej działania to przede wszystkim:

 • prowadzenie zajęć terapeutycznych z udziałem psów,
 • szkolenie zespołów człowiek-pies w zakresie dogoterapii,
 • praca nad wdrażaniem wysokich standardów terapii z udziałem psów w Niemczech
 • działalność naukowa, w tym prowadzenie badań
Read more