Eötvös Loránd University

Węgierski Eötvös Loránd University jest znany każdemu, kto na poważnie zajmuje się psami. To tu, na wydziale etologii zwierząt prowadzonym przez Ádáma Miklósi'ego bada się i opisuje zachowania psów, relacje psów i ludzi oraz odkrywa nieznane dotąd zakamarki psiego umysłu. Dorobek naukowy Ádáma Miklósiego  jest niezaprzeczalny i zawdzięczamy mu aktualną wiedzę o psach. Od 2018 zarówno Ádám Miklósi, jak i Eötvös Loránd University są naszymi partnerami w niesamowitym projekcie, w którym będziemy opracowywać i badań sposób testowania psów do dogoterapii. Będzie to pierwszy na świecie, naukowo potwierdzony sposób sprawdzania predyspozycji psów do tego rodzaju pracy. Dla nas współpraca z uniwersytetem jest wielką przygodą i możliwością samorozwoju i cieszymy się, że, doceniając nasz dorobek, Uniwersytet podjął z nami współpracę. 

Read more

Open University

Holenderski Uniwersytet Otwarty, na którym Wydział Psychologii prowadzi profesor Marie-Jose Enders-Slegers, czyli pani prezes IAHAIO. Z Marie-Jose oraz OU wspólpracujemy od 2017 roku, obecnieprzy projekcie Human-Dog-Team, podczas którego opracowujemy międzynarodowy kurs blended-learning, podręcznik oraz egzamin dla zespołów wizytujących i terapeutycznych. Wspólpraca z tak wspaniałą osobą, o bogatym dorobku naukowym w dziedznie psychologii zwierząt oraz współpracy ze zwierzętami podczas zajęć terapeutycznych daje nam możliwość uczenia się od najlepszych i pozostawania na bierząco z najnowszymi odkryciami naukowymi w dziedzinie AAI. 

Read more

Freiburger Institut für tiergestützte Therapie (F.I.T.T)

Niemiecka organizacja zajmująca się terapią z udziałem psów oraz prowadzeniem kursów dla zespołów człowiek - pies. FiTT jest rzeszona w ESAAT. Freiburger Institut für tiergestützte Therapie Jest jedną z większych i bardziej znanych w Niemczech organizacji, a prezes jest jednocześnie prezesem ESAAT.

Jej działania to przede wszystkim:

  • prowadzenie zajęć terapeutycznych z udziałem psów,
  • szkolenie zespołów człowiek-pies w zakresie dogoterapii,
  • praca nad wdrażaniem wysokich standardów terapii z udziałem psów w Niemczech
  • działalność naukowa, w tym prowadzenie badań
Read more