PODARUJ NAM 1% PODATKU I WESPRZYJ SZKOLENIE ZWIERZĄT POMAGAJĄCYCH POTRZEBUJĄCYM

KRS 0000302303

 

Dzięki działalności Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom w ciągu 10 lat prowadziliśmy zajęcia dla 4000 dzieci w szpitalach, 200 seniorów, 90 dzieci ze szkół i przedszkoli specjalnych, 70 dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, a w naszych zajęciach edukacyjnych wzięło udział ponad 14 000 dzieci z Warszawy i okolic! i to nie jest nasze ostatnie słowo. W planach mamy kolejne działania, które pozwolą nam obejmować profesjonalnym wsparciem terapeutycznym jak największą liczbę osób, które tego potrzebują. Taką mamy misję i do tego dążymy.

W naszych działaniach oczywiście wspierają nas nasze wspaniałe zwierzęta (odpowiednio przeszkolone psy i koty), bez których nie byłoby Stowarzyszenia. Nie ma jednak co ukrywać, że rozmiar naszych działań zależy także od pieniędzy, jakimi dysponujemy. Dlatego też jako Organizacja Pożytku Publicznego przypominamy, że w rocznych rozliczeniach PIT można nam przekazać 1% podatku.

 Wszystkich, którzy zdecydują się wspomóc nas w docieraniu ze wsparciem do potrzebujących, zachęcamy do rozliczenia się przy pomocy programu, który pomaga wypełnić formularz PIT i od razu uzupełnia je o wymagany do rozliczeń nasz numer KRS.

 Zapewniamy też, że jako OPP wszystkie pozyskane pieniądze wydajemy wyłącznie w zgodzie z misją organizacji, a z każdej pozyskanej złotówki dokładnie się rozliczamy.

 Pieniądze z 1% przeznaczymy przede wszystkim na szkolenia kolejnych zespołów wolontariuszy. Przygotowanie do udziału w zajęciach terapeutycznych jest bowiem bardzo wymagające, czasochłonne i dość drogie. Wolontariusz powinien mieć wiedzę nie tylko o celach terapeutycznych i edukacyjnych, ale też doskonale znać i rozumieć swoje zwierzę (psa lub kota) oraz umieć ułożyć plan spotkania z podopiecznymi, tak aby obie strony były szczęśliwe. Dlatego też tak duży nacisk kładziemy na szkolenie naszych zespołów (człowiek - pies i człowiek – kot). Wolontariusze wielokrotnie wkładają w pracę swoje serca, energię i czas. Natomiast Stowarzyszenie, ze swojej strony, stara się zapewnić szkolenia, warsztaty i seminaria, z których wolontariusze mogą korzystać bez ponoszenia żadnych kosztów. Im więc więcej profesjonalnych zespołów wyszkolimy, tym więcej placówek będzie mogło skorzystać z bezpłatnego wsparcia i pomocy wolontariuszy.

 W sumie środki z 1% wydamy na:

  •  prowadzenie szkoleń dla psów
  • egzaminowanie i testowanie psów pracujących
  • prowadzenie szkoleń dla kotów
  • egzaminowanie i testowanie kotów pracujących
  • szkolenia dla wolontariuszy
  • warsztaty dla wolontariuszy
  • konferencje i wydarzenia edukacyjne, ogólnodostępne, propagujące terapię i edukację z udziałem zwierząt
  • obsługę administracyjną i logistyczną związaną z działaniem organizacji i prowadzeniem zajęć

 Chcesz wiedzieć więcej o tym jak działamy? Zajrzyj do działu PROJEKTY i zobacz, jakie konferencje już zorganizowaliśmy.

Zachęcamy także do rozliczenia się przy pomocy programu, który pomaga wypełnić formularze PIT oraz uzupełnia je o wymagany do rozliczeń nasz numer KRS.