Jak pracujemy z psami

 

System szkolenia, na którym się opieramy przygotowując się do pracy z psem podczas zajęć opiera się przede wszystkim na zbudowaniu odpowiedniej relacji przewodnika z psem. Kluczem do tego jest zaufanie psa do przewodnika, który dba o to, by każda nowa sytuacja była zrozumiała i bezpieczna.

 

Kładziemy więc nacisk na to, żeby poziom ćwiczeń i rozproszeń był dostosowany do możliwości zespołu człowiek – pies. Ważne dla nas są psie emocje. Pokazujemy, jak je opanować, na co zwrócić uwagę „uspokajając” psa nadmiernie pobudzonego otoczeniem, czy zbliżającym się człowiekiem. U psów lękowych emocje i zaufanie również są bardzo ważne – odpowiednio zbudowana relacja wzmacnia zaufanie i chęć psa do pracy z przewodnikiem w różnych warunkach.

 

Dla nas ważne jest nie tylko to CZY pies wykona dane ćwiczenie, ale na jakich emocjach to zrobi. Chcemy, aby psy pracowały chętnie, spokojnie i z poczuciem dobrego zrozumienia zadania – dzięki temu mogą pracować dłużej i czują się w pracy szczęśliwsze.

Czym się zajmujemy?

Dogoterapią! Czyli, fachowo - Prowadzimy działania wspomagane obecnością zwierząt obejmujące różnorodne aktywności, w których specjalistyczne zespoły ludzi i psów oraz ludzi i kotów współdziałają z innymi osobami. Tak, felinoterapia jest takze naszą pasją, a działania z kotami stanowią coraz większą część naszej pracy. 

Dlatego też zachęcamy: PRZYŁÓŻ ŁAPĘ DO CZEGOŚ DOBREGO! Przekaż swój 1% na psy, które pomagają! #przylozlape

Przekaż swój 1% na:

🐕 radość merdających ogonów, która pomaga w rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami,

🐩 na działania, które dają uśmiech dzieciom,

🐈 na mokre nosy, które pomagają osobom starszym1.

Wpisz KRS 0000302303 i przekaż nam 1%.

Skorzystaj z naszego programu i rozlicz się za darmo!

www.pit.zwierzetaludziom.pl

 

Weź udział w zbiórce!

11 tysięcy na 11 urodziny SZL

 

Pomóż nam i podziel się informacją o naszym istnieniu. Zrób sobie zdjęcie ze swoim podopiecznym i umieść jeden z poniższych podpisów na jednym ze swoich kanałów social mediowych.

#przylozlape do czegoś dobrego. Przekaż swój 1% na koty, które pomagają. Wesprzyj @Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom3. Wpisz KRS 0000302303 i przekaż nam 1%

albo

#przylozlape do czegoś dobrego. Przekaż swój 1% na psy, które pomagają. Wesprzyj @Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom. Wpisz KRS 0000302303 i przekaż nam 1%

 

Pamiętaj o #przylozlape Jeśli chcesz pomóc, a twój PIT został rozliczony zaproponuj swoje zaangażowanie poprzez email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.